Golf nebyl jeho přítel. Teď Lowry poznal, jak je záhadný

Shane Lowry

V roce 2018 se mu hroutil jeho golfový svět. Na The Open nedal Shane Lowry čtvrtý cut v řadě a na PGA Tour se nepodíval do play-off a přišel o plnou kartu. Zdálo se mu, že je všechno ztraceno, ale pak přišel nečekaný budíček na Euroepan Tour. A o rok později se Lowry probouzí ve své irské posteli jako čerstvý major šampion.

"Golf nebyl můj přítel. Ani jsem to nechtěl dělat," přiznává Lowry nyní rok poté, co se utápěl v golfové beznaději. Stále sice mohl počítat s omezeným statusem na PGA Tour pro tuto sezonu, ale to je to poslední, co profesionálního golfistu v takové chvíli může uchlácholit.

Po špatné sezoně minutém cutu na Wyndham Championship, poslední nevyužité šanci na postup do play-off FedEx Cupu, se tak vrátil do Evropy. A tehdy ještě nevědomky začal psát svůj příběh o velkém návratu.

Koncem září skončil šestý na Portugal Masters a o měsíc později dokonce druhý na Andalucia Valderrama Masters. Znovu si připomněl, jaké je to hrát na špici leaderboardu, být v neděli ve hře o vítězství.

"Když nehrajete dobře, můžete být vykopnuti velmi rychle, o to více na PGA Tour. Tam na vás nikdo nebere ohledy. zahrajete špatně devět jamek a v pátek večer jedete domů," říká Lowryho velký irský parťák Graeme McDowell. Právě on byl u jeho nového začátku.

Lowryho návrat na European Tour vidí dnes McDowell jako budíček, který přišel na poslední chvíli: "V Evropě to není tak složité. Hráči jsou zde dobří, ale ne tolik. Myslím, že když se loni vrátil ze Států, vzpomněl si na to, kým je. Přišel a vyhrál v Abú Zabí. Znovu byl Shanem Lowrym."

Lednový triumf na Abu Dhabi HSBC Championship definitivně vrátil 32letého rodáka z Mullingaru do velké golfové hry. Na PGA Tour si poté letos připsal tři umístění v TOP 10, včetně 8. místa z PGA Championship.

"Myslím, že ztráta karty ve Státech byla nejlepší věcí, která se mu mohla stát. Dala mu to potřebné nakopnutí, které potřebujete k tomu, abyste se znovu začali soustředit a získali zpět motivaci. Díky tomu se dostal zpátky tam, kde chtěl být," dodává McDowell.

Ten letos triumfem na Corales Puntacana Resort and Club Championship prožil také částečnou golfovou reinkarnaci. Svůj major vyhrál už v roce 2010 na US Open, letos se k němu přidal na The Open nečekaně Lowry.

Jak se fandilo Lowrymu v jeho domovském Esker Hills

"Ukazuje to, jak nevypočitatelný golf je. Golf je prostě záhadný sport. Nikdy nevíte, co se skrývá za rohem," kroutil hlavou Lowry, když seděl v neděli večer během tiskové konference za stolem, na kterém se třpytil Klaretový pohár. Jedna z nejcennějších golfových trofejí. 

Nadále už se nemusí strachovat o svou kartu na žádné z nejprestižnějších golfových sérií. Ve světovém žebříčku poskočil už na 17. místo, ve FedEx Cupu je na tom jen o příčku hůře. Co je ale úplně nejdůležitější?

Golf už je zase Lowryho kamarád. A nějaký čas ještě bude.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení