Holmes prožil na The Open horor, Koepku vytočil pomalou hrou

JB Holmes

V neděli ráno ještě mohl J.B. Holmes doufat v premiérové vítězství na majoru, večer opouštěl Royal Portrush jako spráskaný pes. Američan zahrál suverénně nejhorší kolo dne a navíc potvrdil, že je extrémně pomalým hráčem. Ve flightu šel přitom s Brooksem Koepkou.

A to je, jak je všeobecně známo, jeden z bojovníků za rychlou hru. Té se mu ale v neděli vůbec nedostávalo, většinu kola tak protrpěl při sledování svého parťáka ve flightu, jak se připravuje na jednu ránu za druhou.

Holmes jich nakonec napočítal 87, což bylo o sedm více, než druhý nejhorší hráč finálové rundy, kterým byl Japonec Yuki Inamori. Pohoršil si kvůli tomu z třetího místa na dělené šedesáté sedmé.

Horší nakonec byli jen tři hráči...

Američan vstoupil do finálového kola dabláčem na jedničce, ale úvodní devítku ještě zvládl dojít alespoň za plus pět. Na druhé už se ale pouze trápil a jeho skóre neuvěřitelně rychle narůstalo.

Po triple bogey na jedenáctce zahrál ještě tři double bogey (12, 17, 18) a dvě bogey. Na druhou devítku, která měla v Royal Portrush par 35, tak potřeboval ran 46. V neděli tak zahrál za +16, celkově za +6.

A právě v úvodu druhé devítky už to Koepka nevydržel a po odchodu z greenu dvanácté jamky se obrátil na rozhodčího gestem, zda u sebe vážně nemá hodinky. "Bylo to pomalé, ale nebylo to tak hrozné, jako je u něho obvyklé. Myslím, že to bylo relativně rychlé na jeho obvyklé tempo," řekl Koepka po dohrání sarkasticky před novináři.

Otázkou je, jak šnečí tempo společně se spoustou ran Holmese ovlivnilo jeho skóre, které se nakonec zastavilo na 74 ranách (+3). S celkovými mínus šesti zůstal čtvrtý, stejně jako před startem finálového kola.

Co ho přitom štve na hráčích jako je J.B. Holmes nejvíce? "Nechápu, že když na něj přijde řada, nemá ani nataženou rukavičku. Tam leží ten problém. Nejde o to, že by mu to trvalo. On ale neudělá nic, než na něj přijde řada. To je frustrující. Není však jediný, kdo to tady tak dělá."

"Myslím, že měl dneska ale vážně těžký den," dodal Koepka na závěr.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení