Cafourek finiš na Pro Golf Tour pokazil, Lieserovi naopak vyšel

Ondřej Lieser

Před finálovým kolem Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten 2019 mohl český golfový profesionál Jan Cafourek pomýšlet na své letošní druhé vítězství na Pro Golf Tour, nakonec si ale pohoršil do druhé desítky. Výsledkově se tak na něho dotáhl v pátek skvělý Ondřej Lieser.

Po prvním kole byl Cafourek dělený osmý, po druhém dokonce šestý. V pátek ale další zlepšení nepřišlo, místo toho si český profík pohoršil o ránu a deset míst na konečnou dělenou 16. pozici.

V rakouském St. Pölten ti nejlepší každý den skórovali o sto šest a ani páteční finálové kolo nebylo výjimkou. Cafourek se ale mezi ně bohužel tentokrát nezařadil, když se nedokázal odpoutat od paru.

Po birdie na jedničce přišlo bogey na trojce, to samé se opakovalo na jamkách šest a sedm. A když pak přišlo double bogey na devítce, bylo rozhodnuto o tom, že o titul si tentokrát Cafourek nezahraje.

Na druhé devítce se sice ještě vrátil na chvíli do paru pro kolo díky dvěma berdíkům na jamkách 11 a 13, závěrečné bogey na osmnáctce však znamenalo kolo za 72 ran (+1) a výrazně pohoršení.

Skvělý den v pátek naopak prožil Lieser, a to do kola přitom vstoupil dabláčem na desítce. Jenže to bylo jeho poslední zaváhání dne, v jeho zbytku zahrál naopak eagle na šestnáctce a dalších šest birdie a díky kolu za mínus šest se dotáhl s celkovým skóre -10 na Cafourka.

O ránu sedm míst hůře dohrál turnaj Michal Pospíšil, třetí z Čechů, který dal na dalším turnaji Pro Golf Tour cut. V pátek zahrál za 67 ran (-4).  

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení