Praha? Rozkošné město, zářil Westwood. Děti si užily aquapark

Lee Westwood

Spolu s Johnem Dalym patřil ke dvěma největším tahákům letošního D+D REAL Czech Masters. Oba se sešli ve finálovém kole v jednom fligtu. A Lee Westwood z měření sil vyšel lépe. Líbilo se mu ale nejen na hřišti. Prahu si užil i mimo něj.

Když přesně před týdnem přijel na tiskovou konferenci do pražského InterContinentalu, působil jako zkušená hlava rodiny.

Ten, od něhož čekáte nápady a rady, ale moc si nepředstavujete, jak někde na party po večerech baví davy.

Vedle vřelého a pro každou špatnost nadšeného Johna Dalyho vyzařoval chladnějším dojmem. Mluvil o golfu, soustředil se na hru. Však mu také na rozdíl od Američana šlo o účast v Ryder Cupu.

Tu si v Praze nevybojoval. Dál musí čekat, jestli si letos slavnou týmovou soutěž zahraje. Přesto všechno si ale pobyt v českém hlavním městě užil.

A tak když na Albatrossu opouštěl naposledy novinářskou mixzónu, nebyl nepřístupnou rozmrzelou hvězdou.

Právě naopak. Za ruku vedl malou dceru a klestil si cestu davy lačnícími po podpisu. Ač v nabitém programu nechtěl promeškat ani minutu a spěchal na letadlo, snažil se jim vyhovět.

“Lidé jsou tu velice přátelští,” pochvaloval si novou českou zkušenost. “Je to nádherná země, nádherné město,” rozplýval se.

Českou metropoli si během pobytu stačil prohlédnout.

Jeho dětem se pak poslední den výrazně zalíbilo v aquaparku Aquapalace, kde strávily prakticky celý den. “Ale byli jsme se také projít po městě. Praha je rozkošné město,” popsal.

Kapitáne, vezmete ho?

Teď se pokusí přesvědčit kapitána evropského rydercupového týmu Darrena Clarka, aby ho vybral mezi hráče, kteří na konci září odcestují do Spojených států.

Na výsledek z Albatrossu ale příliš nespoléhá. Bývalá světová jednička totiž s celkovým výsledkem -4 skončila na děleném 27. místě.

“Nevím, jestli mi to nějak pomůže k účasti v Ryder Cupu. Od Masters jsem na některých turnajích hrál velice dobře, lépe než tady,” řekl po dohrání finálové rundy a uzavřel pražskou kapitolu nominační bitvy.

Zároveň jako by tím vyslal zprávu kapitánovi.

Tak co, Darrene, jsem tady, chceš mě v týmu?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení