Matuš se ve Finsku posunul do TOP 25. Cafourek má luxusní náskok

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš přidal na Challenge Tour ve Finsku další kvalitní kolo, tentokrát za 70 ran (-2) a po 54 jamkách turnaje Vierumäki Finnish Challenge se posunul už na dělené 25. místo. Na WGM Czech Open v Berouně si před finále vybudoval luxusní náskok šesti ran Jan Cafourek.

Matuš se ve Finsku snaží urvat co nejvíce bodů do žebříčku, aby si zajistil pro příští sezónu Challenge Tour plnou kartu. Po třetím kole zase poskočil o několik míst leaderboardem nahoru, když se dostal na skóre -6.

Za vedoucím Švédem Rikardem Karlbergem zaostává Matuš kolo před koncem o sedm ran, na TOP 10 ztrácí tři rány.

Matuš začal třetí kolo s bogey na trojce, ale na posledních dvou jamkách první devítky šel do mínusu, když zahrál dvě birdie. Zkraje druhé devítky zapsal sekvenci bogey, birdie, bogey a byl na kolo opět v paru. Na dvě rány pod se dostal v sobotu po berdících na 15 a 16.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Ve třetím kole WGM Czech Open, které poznamenala bouřka, a kvůli které se téměř tři hodiny nehrálo, přišel rázný útok Jana Cafourka na vítězství. I tak ale Cafourek zopakoval v Berouně své parádní páteční kolo za 65 ran, a s celkovým skóre -19 se vyšvihl do samostatného vedení.

Zatímco po pátku byl na čele leaderboardu ve společnosti dalších tří hráčů, nyní už vede sám a to dokonce o šest ran. Narušil tak dosavadní vyrovnaný průběh turnaje a pasoval se ro role jasného favorita na vítězství.

"Začal jsem dobře, ale minul jsem na prvních jamkách dva poměrně kratší putty. Po pauze jsem si řekl, že musím trefovat rány k tyči a dobře putovat. A vycházelo mi to. První devítka za pět pod mě uklidnila," komentoval Cafourek.

"Bylo to dobře, protože druhá devítka byla ostřejší. Ale pořád jsem hrál dobře a trpělivě jsem čekal na šanci na birdie. Dočkal jsem se až v závěru. Jsem v dobré pozici, ale uvidíme zítra," konstatoval český profesionál, který bude útočit nejen na své první vítězství na turnaji WGM Czech Open, ale také na rekordní vítězné skóre Filipa Mrůzka z loňského roku, které má hodnotu -22 ran.

Právě Mrůzek vstupoval do třetího kola s přáním zahrát výjimečné kolo, aby se ještě vrátil do hry o obhajobu vítězství. Nakonec zahrál 68 ran, tedy čtyři pod par, což ho v celkovém součtu posunulo na mínus devět a na 13. pozici, což je stále hodně daleko od první příčky.

"Přál jsem si zahrát nějaký úlet, abych se vrátil do hry, ale bohužel to nevyšlo. Mám ale radost ze hry a dobrý pocit a pokusím se o nějakou ´životku´ zítra," sliboval Mrůzek.

Na druhém místě je Srb Mihailo Dimitrijevič. Dvojice Filip Ráža a Američan Gregg Lavoie ztrácí na lídra ještě o ránu víc. Třetí kolo nezastihlo v dobrém rozpoložení Šimona Zacha, který zapsal tři rány nad par a propadl se na 24. pozici.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení