Teď nebo nikdy, řekla si Melecká. Než odletí do USA, čeká ji spousta golfu

Tereza Melecká

Tereza Melecká zopakovala na domácím turnaji Amundi Czech Ladies Challenge loňské druhé místo a obhájila i pozici nejlepší amatérky. Akorát s tím rozdílem, že před rokem na vítězku ztratila tři rány, tentokrát jen jednu, když hrála do posledních jamek o vítězství. Možná i proto byla těsně po dohrání nejdříve nespokojená, než si sama připustila, že na Konopišti dosáhla dalšího skvělého výsledku.

Její druhé místo a pozice nejlepší amatérky sváděly vidět její výkon jako jakési deja vu z minulého roku. Tomuto pohledu, i když se nabízel, se jednadvacetiletá naděje českého golfu bránila.

"Ani nevím, takhle to neberu. Nejsem spokojená," pravila nejdříve, když ji mrzelo především bogey na sedmnáctce třetího kola, kde se připravila o šanci na minimálně play off o vítězství. Že o něj hraje, si uvědomila i při přerušení několik jamek před koncem kvůli počasí.

"Jak byla ta bouřka, tak jsme se (na výsledky) koukaly. Pořád jsem si říkala, že jedna rána dobrý a hlídala jsem si tu jednu hráčku z mého flightu, protože ta byla také mezi prvními (Hayley Davisová, pozn)."

"Všechno bylo v pohodě, ale na sedmnáctce jsem byla na levé straně u stromu a nemohla jsem se napřáhnout," popsala, jak se dvě jamky před koncem dostala do problémů.

"Takže jsem se jenom vyčipovávala, a pak jsem dala péčko asi na čtyři a půl metru a ten putt jsem nedala. Takže bogey."

Stále však byla ve hře pozice nejlepší amatérky a zároveň i nejlepší české hráčky na turnaji. Aby ji uhájila, rozhodla se na osmnáctce zariskovat.

"Říkala jsem si: ´Ty jo, jestli chceš být nejlepší amatérka, tak tam musíš dát birdie.´ Měnila jsem taktiku, protože tam foukal protivítr. Takže jsem vytáhla driver, ale skončila jsem v bunkeru."

Tereza Melecká (Foto: Ladislav Adámek)

"Říkám si teď nebo nikdy a dopadlo to dva metry od jamky. Ten putt mi pak dal ještě zabrat," smála se Melecká, když popsala ve zkratce svou osmnáctku, kde se z bunkeru trefila odvážně na green přes vodu a pak potřebovala jeden putt na to, aby jí míček s poslední otočkou naposledy v turnaji spadl do jamky.

Při popisu závěrečné jamky, kde se posunula zpět na skóre -6 a dělené druhé místo, si přeci jen uvědomila, že zklamání nakonec rozhodně nebude pocit, který v ní po turnaji převládne.

"Jó, ještě teda chvilku budu potřebovat, ale spokojená určitě jsem," přiznala Melecká, která tři týdny po sobě ukazuje výbornou formu. Před dvěma týdny vyhrála juniorské mistrovství republiky, a následně se jí dařilo i v extralize.

Než Melecká 26. srpna opět odletí do Ameriky studovat, čeká jí ještě nabitý program. "Nejdřív Vary (MMČR na rány, pozn), pak Francie (další turnaj LETAS v Bossey), a pak Karlštejn (turnaj společný pro LET i LETAS),“ popsala své nejbližší týdny plné golfu.

"A pak hned odlétám. Zmeškám v Americe sice jeden den školy, ale moje koučka je zlatá. Ví o tom a je úplně v pohodě. I týden by jí nevadil," řekla o své trenérce na East Tennessee State University Stefanii Sheltonové, které se na konci měsíce opět vrátí pod křídla.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení