Matuš si na závěr pohoršil a ve Finsku skončil ve čtvrté desítce

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš zahrál na Vierumäki Finnish Challenge závěrečné kolo za 74 ran (+2) a po své první rundě nad par v hřiště v turnaji klesl v konečném pořadí finské zastávky Challenge Tour na dělené 36. místo. S celkovým skóre -4 ztratil na vítěze deset ran.

Matuš byl před posledním kolem tři rány za TOP 10 a svůj boj o to se elitní desítce minimálně co nejvíce přiblížit začal berdíkem na dvojce. Pak ale přišel první a jediný dabláč v turnaji na čtyřce. Do konce první devítky zahrál Matuš ještě bogey na sedmičce.

A protože na druhé devítce zapsal už jen birdie na třináctce a bogey na čtrnáctce, zůstal už český profesionál na skóre plus dva na kolo.

Ve Finsku si tak připsal 1320 bodů do celkového pořadí sezóny, v němž klesl o jednu příčku na 69. místo, když nejlepší sedmdesátka získá pro příští sezonu minimálně kartu kategorie 10, která znamená jistotu startů na většině turnajů Challenge Tour.

Ve Vierumäki Resortu zvítězil Portugalec José-Filipe Lima, který se na čelo leaderboardu propracoval z děleného desátého místa zásluhou skvělého závěrečného kola za 66 ran. O jednu ránu za sebou nechal Jihoafričana Bryce Eastona, který zahrál ve finále 71.

Následující týden pokračuje Challenge Tour turnajem Made in Denmark Challenge v Silkeborg Ry Golfklubu. Kromě Matuše jsou ve startovní listině také Filip Mrůzek a Aleš Kořínek.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení