Czech Masters rozhodlo. Kdo pojede na Ryder Cup?

Ryder Cup

Hotovo. Nominační bitva golfistů o účast v Ryder Cupu skončila. Tedy alespoň pokud jde o devět míst v týmu Evropy, která obsadí hráči na základě dlouhodobého hodnocení. Zbývá na soupisku dopsat poslední tři jména, jež vybere kapitán Darren Clarke. Které hvězdy čekat nemusí?

Od loňského 3. září sbírali evropští golfisté body do dvou žebříčků, ze kterých vzešlo konečných devět jmen, jež bude mít Clarke na přelomu září a října k dispozici v americkém Hazeltine.

Tam se pokusí prodloužit evropskou nadvládu nad prestižní soutěží. Souboj Evropy a Spojených států ovládli Američané naposledy v roce 2008.

Nominační boje sice oficiálně skončí až nedělním finálovým kolem turnaje European Tour Made in Denmark. Ten už ale na výsledné podobě elitní devítky nic změnit nemůže. O té se rozhodlo po Czech Masters.

“Jsem těmi hráči nadšený. Nabízí nejen fantastickou kombinaci mládí a zkušenosti, ale také několik zajímavých potenciálních partnerství,” vyjádřil spokojenost nad výsledky kapitán.

A s kým vlastně Clarke může počítat?

Rory McIlroy

Čtyřnásobný vítěz turnaje kategorie major a světová pětka je zatím štístkem evropského celku. V Ryder Cupu hrál třikrát. V roce 2010, 2012 i 2014 slavil vítězství. Přinese štěstí na hole starého kontinentu i letos?

Danny Willett

Senzační vítěz letošního Masters. První major sezony ovládl po kolapsu neohroženého lídra Jordana Spiethe. Na další titul z majoru zatím ale čeká. Je jedním z pěti nováčků, které bude mít Clarke v týmu.

Henrik Stenson

Švédskému profesionálovi v posledních týdnech patří golfový svět. Nabral neskutečnou formu. Ve strhujícím finále British Open porazil Američana Phila Mickelsona. Další neméně skvělou bitvu předvedl s Angličanem Justinem Rosem na olympijských hrách. Tam nakonec bral stříbro. Ze tří účastí v Ryder Cupu má dvě výhry.


Chris Wood

Další rydercupový nováček. Anglický 28letý profesionál vyhrál letos prestižní turnaj European Tour BMW PGA Championship. Triumf na domácí půdě ve Wentworthu byl jeho třetím na evropské sérii. Jeho nejlepší výsledek na majorech je ale už dost starý. V roce 2009 skončil dělený třetí na British Open.

Sergio García

Proti Woodovi ostřílený veterán. Španěl má ve svých 36 letech celkem devět triumfů na zámořské PGA Tour, jedenáctkrát slavit titul na European Tour. Hned pět ze sedmi rydercupových účastí proměnil ve vítězství. Stále však čeká na první vyhraný major. Blízko byl třeba na British Open 2007, kdy prohrál až v play-off s Pádraigem Harringtonem.

Justin Rose

Ještě u něj nedozněla euforie z vítězství na olympijských hrách v Riu a už se může chystat na další reprezentační akci. Tentokrát ne pod britskou vlajkou, ale pod zástavou Evropy. Rose už v Ryder Cupu slavil dvakrát. Završí vítězný hattrick?

Rafael Cabrera-Bello

Uvažoval o účasti na D+D REAL Czech Masters, nakonec dal před turnajem na Albatrossu přednost zámořské PGA Tour. Na Wyndham Championship skončil dělený pátý, což mu k premiérové cestě na Ryder Cup stačilo.

Andy Sullivan

Také další dva hráči nemají s bitvou Evropy a USA zkušenost. Sullivan má zatím vše podstatné před sebou. Ve 29 letech třikrát vyhrál na European Tour, na majorech ale ještě nepronikl do elitní desítky. Na nedávném Czech Masters neprošel cutem. Vzhledem k zaváhání konkurentů ale místo v Ryder Cupu udržel.

Matthew Fitzpatrick

To poslední jméno si účast v prestižní bitvě vybojovalo přesvědčivěji. Angličanovi s vizáží teenagera pomohlo páté místo na Albatrossu. Když pak Thomas Pieters neobhájil titul a podlehl Paulu Petersonovi, mohl Fitzpatrick, dvojnásobný vítěz na European Tour a sedmý muž letošního Masters, slavit. 

Kapitán Clarke ještě zvolí další tři jména, která doplní konečnou dvanáctku nominovaných. Mezi nejžhavější kandidáty patří Lee Westwood, Russell Knox a Martin Kaymer. Verdikt padne 29. srpna.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení