Staňte se dobrovolníkem na Czech Masters a pomáhejte hvězdám

Dobrovolníci Czech Masters

Už v příštím týdnu do České republiky dorazí opět velké hvězdy světového golfu, když se už pošesté uskuteční D+D REAL Czech Masters. Vy se přitom můžete dostat nejen k těm nejzvučnějším jménům doslova na dosah ruky, stačí se stát dobrovolníkem.

Na ty nejprestižnější golfové turnaje se ve světě stojí mezi dobrovolníky dlouhé fronty, protože se jedná o jedinečnou možnost dostat se do zákulisí turnaje i pro "obyčejného fanoušky". U nás sice dobrovolnictví takové jméno zatím nemá, ale zkušenosti z posledních let ukazují, že i u nás si zájemci tuto zodpovědnou roli užívají.

Organizace turnaje evropského formátu totiž vyžaduje jisté úsilí, nadšení a zápal všech, kteří se na jeho hladkém průběhu podílí. Může to být přitom kdokoliv, kdo stojí o nezapomenutelný sportovní zážitek.

Jako dobrovolníci se totiž můžete dostat i "za špagáty", kam jinak fanoušci nemohou, a sledovat hvězdy turnaje doslova z bezprostřední blízkosti. A občas jim i pomáhat, ať už nalezeným míčkem nebo utišením diváků.

"Pro golfisty všech úrovní se jedná o možnost poznat ten nejlepší světový golf z trochu jiného úhlu pohledu. To, co na turnaji prožijí jako dobrovolníci, jinak nemají šanci poznat. Navíc je může těšit, že jsou skutečnou součástí jediné akce European Tour v Česku," říká Pavel Poulíček z pořádajícího Relmostu.

Na co by pak zájemce o dobrovolnictví na Czech Masters nalákal? "Je to určitě jedinečná možnost, jak se podívat do zákulisí takto velkého turnaje. Každý den navíc zajišťujeme dopravu z Prahy, mimopražským ubytování a všem celodenní stravu. Je zde pak i jistá finanční odměna nebo možnost si zahrát na Albatrossu. Samozřejmostí je pak hezká vzpomínka v podobě fotky s vítězem."

A jaké pozice během turnaje jsou k dispozici?

Od zapisovatelů výsledků, přes dozor na jamkách až po marshally, kteří chodí s jednotlivými flighty, nebo televizní asistenty, kteří pomáhají s přímým přenosem. Více informací naleznete na webu Czech Masters (zde), turnaj se hraje od 15. do 18. srpna.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení