Jste ignoranti, vzkazuje slavný trenér rodičům padající hvězdy

Lydia Ko

Zdá se, že kariéra Lydie Ko je již za zenitem. Z 15 vítězství na LPGA získala jen jedno v posledních třech letech. Bývalá světová jednička neprošla cutem na posledních dvou majorech a klesla na 24. místo světového žebříčku. Problém je, že je jí teprve 22 let.

Letos uhrála Ko z 16 startů na LPGA pouze tři TOP 10. Aktuálně se nachází na 39. místě v pořadí Race To CME Globe. Proslulý trenér David Leadbetter je přesvědčený, že za postupný propad někdejšího novozélandského supertalentu nesou vinu rodiče.

"Je to opravdu velmi smutná záležitost," řekl 67letý Angličan v rozhovoru pro rozhlasovou stanici v rodné zemi Ko. "Její tým si musí uvědomit, že musel někde udělat obrovskou chybu, když z neuvěřitelně talentované hráčky udělal obyčejnou," uvedl Leadbetter.

"Její rodiče mají na co odpovídat. Je to případ neuvěřitelné ignorance," prohlásil. "Jsem naštvaný a smutný, protože vím, co umí. A když ji vidím hrát takhle, je to prostě velmi skličující," pokračoval kouč, kterého Ko propustila po tříleté spolupráci na konci roku 2016, ve kterém vyhrála čtyři turnaje. Od té doby se ale spíše trápí.

Leadbetter z překvapivého odchodu od Ko vinil její rodiče, a i po třech letech si za tím stojí. "Myslím, že její rodiče by ji už konečně měli nechat být a nechat ji si dělat věci po svém. Vždyť už jí je 22 let! Může si už kontroloval svou kariéru sama. Měla by vědět, co je pro ni nejlepší."

"Už jí není dvanáct. Měli by ji nechat jít, rozletět se, opustit rodinné hnízdo, mluvit samu za sebe a najít si svou cestu. Pokud to dokáže, tak si myslím, že uvidíme Lydii zpátky nahoře," dodal Leadbetter.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení