2 minuty na putt, 3 na ránu wedgí. DeChambeau opět pod palbou

Bryson DeChambeau

Téma už ani ne pomalé, ale doslova šnečí hry opět rezonuje golfovým prostředím. Poté, co se kriticky k tempu hry vyjádřili během turnaje The Northern Trust mimo jiné Tiger Woods, Rory McIlroy nebo Brooks Koepka předvedl její ukázkový příklad Bryson DeChambeau.

Během druhého kola tak doslova deptal nejen golfové fanoušky jak přímo na hřišti Liberty National nebo u televizních obrazovek, tak své spoluhráče ve flightu Justina Thomase s Tommym Fleetwoodem.

První doslova šílená situace nastala na greenu osmé jamky, kde se americký golfový "vědec" připravoval na zhruba třímetrový putt hodně přes dvě minuty. Aby pak navíc stejně minul jamku!

Tím to ale nekončilo. DeChambeau si samozřejmě dával na čas i v dalších případech, ten nejkřiklavější pak přišel na šestnácté jamce, kde se na 65metrovou ránu do greenu připravoval více než tři minuty.

Není se co divit, že celý flight byl během druhého kola na stopkách. Zarážející však je, že opět nepřišel žádný trest, a tak se vlastně nic nestalo. Když tedy nepočítáme tisíce znechucených golfových fanoušků.

Je logické, že se po dohrání kola opět strhla na internetu vlna nevole, na kterou na Twitteru naskočili také dva angličtí golfisté Eddie Pepperell s Rossem Fisherem.

"Podívejte se na Tommyho s Justinem, vypadají kompletně znuděně. Pomalí hráči tohle svým spoluhráčům dělají, hra je potom tolik nebaví," ví moc dobře Pepperell. "Problém je, že v podobných situacích se pitomci zaměření pouze na sebe nezajímají o ostatní," dodal.

A přichází s nápadem, nutno říci nikterak revolučním, jak tomu zamezit: "Pokud je to tak očividné, jako včera u Brysona, a už ztrácejí (čas), potom to vyřeší trestné rány. Pokuty pro tyhle kluky nic neznamenají. Rozdejte ale několik trestných ran a vše se velmi rychle zlepší."

S tím souhlasí také Fisher.

"Všechny vládnoucí složky by se měly dohodnout a najít řešení. Ničí to hru jak pro hráče, tak fanoušky na hřišti nebo doma u televize. Něco se musí udělat a to teď," bije zkušený Angličan na poplach.

A jak se k tomu postavil sám DeChambeau? Asi vás i na základě jeho předchozích prohlášení nepřekvapí, že se cítí jako oběť honu na čarodějnice. Chybu u sebe rozhodně nehledá.

"Je trochu nešťastné, jak je to celé vnímáno, protože je zda hodně dalších kluků, kteří potřebují hodně času. Na mě osobně je to útok, lidé si neuvědomují, co vše jednotlivcům způsobují," řekl DeChambeau po dohrání třetího kola turnaje v New Jersey.

Zdá se tak, že pokud nezakročí vyšší moc, tak se zlepšení situace golfový svět nedočká. A že už to je vážně na hraně.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení