V New Jersey se ujal vedení Reed, za tři kola zahrál jediné bogey

Patrick Reed

Takřka bezchybná hra dostala po třetím kole The Northern Trust do vedení Patricka Reeda. Ten je před nedělním finále v New Jersey se skóre -14 na prvním místě o ránu před Abrahamem Ancerem. V neděli ho však proženou mimo jiné šampioni FedEx Cupu.

Na dostřel jsou hned tři. Díky senzačnímu třetímu kolu za 63 ran (-8) se na dělené třetí místo, společně s Jonem Rahmem, posunul Brandt Snedeker. Dělený pátý (-11) je pak Justin Rose a dělený osmý Rory McIlroy (-10).

Dostat se v pořadí před Reeda ale pro ně nebude nic jednoduchého. Američan, který má po celém světě řadu fanoušků, ale i odpůrců, totiž na hřišti Liberty National takřka nechybuje a hraje strojově přesný golf.

Během všech tří kol si vždy připsal pět birdie. Ve čtvrtek a pátek z toho byly výsledky 66 ran (-5), v sobotu jen o ránu horší kvůli zatím jeho jedinému bogey na turnaji, které přišlo v závěru kola na patnáctce. 

Jinak je ale na jeho hru radost pohledět, nepřidělává si totiž žádné problémy. Je třetí v ranách získaných z týčka a osmnáctý v ranách do greenu. Mezi nejlepšími deseti hráči na turnaji je pak jak v úspěšnosti trefování fairwayí (38 ze 42), tak co se týče greenů (9 z 54).

To nejlepší z 3. kola Patricka Reeda

"Z fairwaye můžete vždy útočit. Je to jedna z těch věcí, kdy musíte hrát golfové hřiště chytře. Musíte si dávat šance a já mám pocit, že se mi to v tomto týdnu daří," řekl Reed novinářům a ti mohli jen souhlasit.

V sobotu se kontroverzní Američan vypořádal i se ztíženými podmínkami na hřišti, které bylo v úvodních dvou kolech velmi hratelné po vydatných deštích. Ve třetím kole ale bylo těžší a hráči dohromady poprvé skončili nad parem (71,2). Reedovi to ale nevadilo.

Zahrál nejlépe z elitní desítky hráčů po druhém kole a posedmé v kariéře na PGA Tour vede nebo dělí vedení po třech kolech. Čtyřikrát z předešlých šesti případů z toho bylo pro něho vítězství.

Pokud by zvítězil i tentokrát, zajistil by si šestou účast na TOUR Championship v řadě, když mu zatím patří 50. pozice v pořadí FedEx Cupu. Také by se velmi přiblížil účasti na letošním Presidents Cupu, od roku 2014 přitom nechyběl v žádném americkém týmu.

Sobota vůbec nevyšla lídrovi po dvou kolech Dustinu Johnsonovi, který si pohoršil o tři rány (-9, T10). Stejně jako Johnson zahrál i v polovině turnaje jen o ránu horší Jordan Spieth a par nepokořil ani do soboty skvěle hrající Troy Merritt, který zahrál za plus jedna.

Vyvrcholení turnaje přinese nedělní finálové kolo, které můžete sledovat v přímém přenosu od 18:30 na stanici Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení