Matuš je v pohodě, Czech Masters bere jako motivaci

Stanislav Matuš

Byla to pro Stanislava Matuše neobvyklá zkušenost. Sedět za jedním stolem s Erniem Elsem, Lee Westwoodem a Padraigem Harringtonem, to se českým golfistům jen tak nepoštěstí. Matuš si to ale během tiskové konference před šestým ročníkem D+D REAL Czech Masters zasloužil, za své letošní výkony na Challenge Tour určitě.

"Vždycky může být lépe, ale spokojený samozřejmě jsem. V minulé sezoně to nebylo ideální, ale dal jsem se do kupy a zase předvádím dobré výsledky," řekl novinářům na úvod v hotelu Mandarin Oriental.

Matušovi se letos na Challenge Tour daří. Z devíti startů prošel šestkrát cutem a několikrát bojoval o TOP 10, které mu třeba na Slovensku uteklo o jedinou ránu. I díky tomu zatím drží pozici, která by mu zajistila plnou kartu pro rok 2020, jistou ji ale zatím rozhodně nemá.

V tomto týdnu sice v Severním Irsku žádné další body do žebříčku nepřidá, ale až tak mu to nevadí. Domácí turnaj European Tour je golfovým svátkem pro všechny české hráče.

Matušovi navíc pomůže opustit sezónní stereotyp.

"Jsem hrozně rád, že mohu na týden opustit kolotoč Challenge Tour a zahrát si na evropské túře. Je pro mě obrovská čest už jen tady sedět s takovými hvězdami. Je to obrovská motivace do budoucna," nezastíral před startem turnaje v Albatross Golf Resortu.

A jak mu sedí místní hřiště?

"Je stavěné pro bombery, což já úplně nejsem. Já se ho během roku snažím nachodit, co to jde. Snad to využiji," přeje si před turnajovým týdnem, které označuje v celé sezoně za příjemný bonus.

"Tím, že se mi daří, se cítím uvolněnější, ale samozřejmě zde chci předvést co nejlepší výkon. Rok je dlouhý, ale nyní můžu být doma s rodinou, zahrát si domácí turnaj před domácím publikem. Co víc si přát?" pokládá si řečnickou otázku, kde je odpověď jasná.

Před tiskovou konferencí ještě nevěděl, s kým bude v úvodních dvou kolech hrát. Mohl tak třeba i doufat, že to bude třeba někdo, s kým v tu chvíli seděl u jednoho stolu. 

"Koho mi dají, toho mi dají. Je to obrovské plus hrát s takovou hvězdou, učit se od nich a sledovat je. Minulý i předminulý rok, když jsem neprošel cutem, jsem se šel o víkendu na ně podívat, protože od nich si toho člověk může nejvíce vzít," přiznal Matuš.

A hned poté se dozvěděl, že ve čtvrtek a pátek mu půl dne budou dělat společnost obhájce titulu Andrea Pavan a Bernd Wiesberger, nejvýše postavený hráč ve světovém žebříčku, který do Prahy dorazil.

"Hrát s takovými hvězdami přináší spoustu diváků. Na to na Challenge Tour nejsme zvyklí, na to se snad ani nejde připravit. Doufám, že pod takovým tlakem dokážu hrát. Nebo si to alespoň myslím," dodal závěrem.

Nezbývá než doufat, že nejen jemu, ale i ostatním 12 českým hráčům, kteří se na turnaji představí, nervozita hole svazovat nebude. A že budou minimálně bojovat o to, aby si na Albatrossu zahráli také o víkendu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení