Cítím se mnohem lépe, řekl Woods. V Medinah nechce končit

Tiger Woods

Tiger Woods je v Medinah a připravuje se na čtvrteční začátek druhého turnaje play off FedEx Cupu, kterým je BMW Championship. Poté, co minulý týden odstoupil z The Northern Trust, je to pro jeho fanoušky i pro turnaj samotný zásadní zpráva.

Woods se tak v Illinois pokusí dostat se zpět do elitní třicítky pořadí FedEx Cupu, ze které kvůli bolavým zádům po odstoupení z předchozího turnaje vypadl, když klesl z 28. na 38. místo.

Jen 30 nejlepších hráčů sezóny postoupí na Tour Championship do East Lake. Pokud mezi nimi Woods nebude, přijde tak o možnost obhajoby loňského vítězství a zároveň mu skončí sezóna.

Podle prognóz potřebuje skončit do 11. místa, aby se do třicítky vrátil, ale je to pohyblivý cíl, protože bude také záležet na výkonech hráčů, kteří se pohybují v pořadí v jeho blízkosti.

"Cítím se dobře," řekl Woods po svém úterním příjezdu na BMW Championship. "Mnohem lépe, než minulý týden. Dnes ráno to bylo dobré, tak jsem se rozhodl, že do toho půjdu," naznačil, že se o svém startu rozhodoval do poslední chvíle.

Woods si v úterý nejprve dopřál léčebnou proceduru, než na nejvzdálenějším putting greenu za klubovnou zhruba o dvě a půl hodiny později začal s tréninkem. 45 minut se mu věnoval puttovací kouč Matt Killen. Polovinu tréninkové jednotky strávili puttovacím drilem ze 4 stop (cca 1,2 metru).

Pro první dvě kola půjde Woods ve flightu se C.T. Panem a Billym Horschelem. Ve čtvrtek půjdou do první rundy z prvního odpaliště v 11:54 a v pátek do druhé s 10. odpaliště v 9:37 místního času.

Na Medinah má Woods skvělé vzpomínky. Vyhrál tu PGA Championship v letech 1999 a 2006. BMW Championship, dříve Western Open, vyhrál celkem pětkrát.

Turnaj vysílá živě stanice Golf Channel. První dvě kola od 21:00, v sobotu startuje přímý přenos v 18:30, v neděli pak v 18:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení