7 důvodů, proč vyrazit na šestý ročník Czech Masters

Czech Masters

Už ve čtvrtek v 7:15 ráno odstartuje šestý ročník D+D REAL Czech Masters. Proč si přitom myslíme, že byste si ho neměli nechat ujít a vyrazit přímo na místo, tedy do Albatross Golf Resortu?

Těch důvodů je určitě více než sedm, ale my vybíráme jen ty nejpádnější, které by vás měly donutit vyrazit do Vysokého Újezdu a vychutnat golfový svátek roku v Česku. Další šanci totiž dostanete opět až za rok!

Ernie Els

Jedna z největších golfových hvězd, která kdy do Česka dorazila. Vítěz čtyř major turnajů, bývalá světová jednička, ale především neuvěřitelný pohodář, který oplývá obrovským charisma. Mít šanci být jen pár metrů od něho... Pokud bychom měli vybrat jediný důvod, je jím právě Big Easy.

Další hvězdy

Není to však pouze 49letý Jihoafričan, koho byste si neměli v tomto týdnu nechat ujít a sledovat ho alespoň chvíli na vlastní oči. Na Albatross opět dorazili Lee Westwood a Padraig Harrington, nechybí ani dva hráči z elitní padesátky světového pořadí – Bernd Wiesberger a Eddie Pepperell, nebo všech pět dosavadních vítězů turnaje. Startovní pole je letos našlapané!

Čeští hráči

Nechybí v něm ani domácí hráči, kterých se do turnaje dostalo třináct. Z devíti profesionálů se dávají největší šance Stanislavu Matušovi, Filipu Mrůzkovi a Janu Cafourkovi, skvěle by se rád mezi profíky uvedl Šimon Zach. A hladoví po úspěchu jsou také čtyři amatéři v čele s Jiřím Zuskou. Čeští fanoušci mají komu fandit a hráči jejich podporu budou potřebovat.

Zkušenosti

Jasně, asi se nenaučíte kontrolované draw 3-dřevem sledováním Lee Westwooda, jak ho hraje přes vodní překážku. Přesto sledování těch nejlepších přímo na hřišti každému golfistovi něco dá. Jak se rozhodují v jednotlivých situacích? Kdy se vyplatí zariskovat a kdy se i oni drží zpátky a hrají třeba na bogey? Okoukat toho jde spousta, stačí se jen pečlivě dívat.

Vesnička

Czech Masters není pouze golf, v celém resortu naleznete spoustu dalšího vyžití. Vedle skvělého jídla a pití třeba golfové obchody, které nabízejí vybavení s výraznými slevami. Turnajová vesnička ale nabízí mnohem více možností, jak si pobyt na turnaji zpříjemnit. Česká golfová federace navíc myslí i na negolfisty, kteří budou mít možnost odpálit si své první míčky.

Soutěže

Pokud jste soutěživí, máto letos hned dvě příležitosti zahrát si o atraktivní cenu. Vedle tradiční puttovačky s Raiffeisenbank o 100 tisíc korun, jejíž finále proběhne v neděli na 18. greenu těsně před slavnostním vyhlášením, bude ve hře také Škoda Superb, a to na celý rok. Zkusíte své štěstí?

Pro zdraví

Ať už bude důvodem či cílem vaší návštěvy Albatrossu jakýkoliv důvod, rozhodně tím uděláte něco pro své zdraví. Během sledování golfu přímo na Albatrossu totiž nachodíte spoustu kilometrů, že si nejspíše ve svých fitness náramcích a krokoměrech uděláte nová maxima.

Pokud se i přes námi nabízené důvody na turnaj D+D REAL Czech Masters nedostanete, máte šanci ho přesto sledovat. A to v přímých přenosech jak na stanici Golf Channel, tak ČT Sport.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení