Matuš začal v mínusu: Zařekl jsem se, že dojdu pod par

Stanislav Matuš

První dva Češi, kteří na Albatrossu dokončili 1. kolo D+D REAL Czech Masters byli Jan Cafourek a Stanislav Matuš. O dvě rány lépe vyšla úvodní runda Matušovi, který berdíkem na devítce stlačil své skóre pod par. Identický závěr kola stačil Cafourkovi naopak na jednu nad.

Oba dva tak čeká v pátek boj o cut, přičemž Matuš k němu bude mít přeci jen znatelně blíž. Po dohrání mu patřilo umístění ve čtvrté desítce leaderboardu, Cafourkovi v osmé.

Matuš začal šestý ročník domácího turnaje European třemi pary. Pak si prošel sekvencí devíti jamek, na kterých zapisoval třikrát birdie, bogey a par za sebou.

"Když už jsem se konečně rozjel a zahrál birdie, tak hned přišlo bogey, což byla velká škoda. Ze začátku to byla i trošku smůla," popisoval hráč Relmostu svůj vstup do turnaje.

"Jednou jsem měl bláto na balóně a nemohl jsem s tím vůbec nic dělat, míček odskočil úplně jinam. Pak jsem zase nedal kratší putt, kdy jsme si s kedíkem nevšimli neopravené stopy na greenu a sjelo mi to pod jamku," popsal Matuš své trable.

"To byly dvě takové hloupé chvíle, ale stávají se. Z jedné pod mám nakonec radost, bojoval jsem až do konce a zítra do toho můžu jít s pozitivním myšlením," těšilo ho po dohrání.

Stanislav Matuš během 1. kola D+D REAL Czech Masters (Foto: Ladislav Adámek)

Na jednu pod se dostal povedeným závěrem kola, když na pětiparové devítce, své 18. jamce dne, poslal třetí ránu přes vodu nalevo od jamky a dlouhý putt do birdie následně s jistotou zavěsil.

"Tohle určitě potěšilo. Když mi sjel ten krátký putt o pitch mark, tak jsem se zařekl, že to kolo dojdu pod par, a to se povedlo. Mám z toho radost," uvedl Matuš, který šel první kolo v exkluzívním flightu s loňským vítězem Andreou Pavanem a hráčem světové TOP 50 Berndem Wiesbergerem

"Oba dva jsou to skvělí hráči, Bernd má navíc v poslední době obrovskou formu. Je to určitě supr si s nimi zahrát a vidět, co dělají lépe a co já potřebuju zlepšit."

Ještě jedno kolo v tomhle složení si Matuš na Albatrossu určitě zahraje. Rád by však odehrál všechny čtyři. K tomu však potřebuje zlepšit svá skóre na pětiparech.

"Pary pět jdu hůře něž pary tři. Na parech tři jsem mínus tři, na parech pět mínus dva, a to ještě zachráněných. Tam se něco musí změnit. Stačí mi vyčistit ty trojputty, jinak si myslím, že na cut šance je. Rád bych tu byl čtyři kola," dodal Matuš.

Stejný závěr kola na devítce prožil i Cafourek. Třetí rána z pravé strany fairwaye přes vodu dopadla na stejném místě nalevo od vlajky. I tentokrát to skončilo berdíkem, kterým si Cafourek vylepšil skóre i náladu.

Jan Cafourek v 1. kole D+D REAL Czech Masters (Foto: Ladislav Adámek)

"Potěšilo mě to, měl jsem hodně šancí, které jsem neproměňoval, hodně ran jsem nechal na greenu a dá se říct, že i zbytečně," mrzelo ho.

"Spokojený moc nejsem, sice jsem hrál hezky, ale udělal jsem dvě chyby, které mě stály tři rány. Určitě je potřeba zlepšit puttování a zítra to chce zahrát hezké kolo."

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení