Bráchové spolu na European Tour. Jak Pospíšil startoval Pospíšila

Martin a Michal Pospíšilové

Sourozenecké dvojice na světových golfových túrách nejsou žádnou raritou. O sestrách Kordových a bratrech Molinariových asi netřeba dlouze psát. Výjimečný zážitek ale na D+D REAL Czech Masters potkal bratry Pospíšily. Michal vyválčil v prvním kole 73 ran, jeho bratr Martin se zdárně zhostil role startéra turnaje. A byl to právě on, kdo vyslal svého bráchu do boje.

"Now on the tee from Czech Republic, Michal Pospíšíl," ohlásil v 8:45 ráno Martin Pospíšil na odpališti desáté jamky. Právě dal pokyn svému bratrovi, aby zahájil úvodní rundu největší golfové události v Česku.

Mladšímu z bratrů se úvodní odpal povedl, míček skončil na fairwayi. "Doufám, že se mu bude dařit, když jsem ho odstartoval já," smál se po dopolední šichtě startování Martin.

Jeho přání se vyplnilo tak napůl. Michal zahrál 73 ran (+1), sbíral hlavně pary, vyhýbal se velkým chybám, ale zároveň se mu nedařilo skórovat.

"Bylo to takové šedé kolo. Nebylo tam nic extra špatného, ani extra dobrého. Kdyby padly alespoň dva tři putty, které se svezly po hraně, mohlo z toho být kolo pod par. Takhle se budu muset zase zítra hodně snažit," řekl pravidelný účastník Pro Golf Tour, který čeká na cut na domácím turnaji nejvyšší evropské ligy.

Bratři Pospíšilové v 1. kole D+D REAL Czech Masters (Foto: Ladislav Adámek)

A jaké dojmy měl, když na desátém týčku viděl svého bratra neobvykle s vysílačkou a sluchátkem v uchu? "Hlavně jsem si nechtěl shodit balón z týčka, jak se mi klepaly ruce," popisoval nervózní okamžik prvního odpalu.

"Byl to nezvyk, ale přišla i mamka a vyfotila si nás. Dorazili i lidé z klubu včetně vedení. Bylo skvělé cítit jejich podporu," cení si přízně rodiny i členů klubu Albatross Golf Resortu, kde jsou oba bratři rovněž členy klubu.

Nervy ale pochopitelně nepociťoval jen Michal, svůj díl odpovědnosti za první odpal svého bratra měl i Martin. "Brácha má nějakou svou přípravu a já jsem ho nechtěl rozhodit nějakými blbými pindy. Objali jsme se, popřál jsem mu hezkou hru a vše bylo hezčí i díky tomu, že jsem mohl zmínit fakt, že je brácha reprezentantem klubu Albatross," přibližuje Martin. 

Bratři Pospíšilové v 1. kole D+D REAL Czech Masters (Foto: Ladislav Adámek)

Kromě bratra startoval Martin Pospíšil v dopoledním bloku ještě další tři Čechy – Jana Cafourka, Stanislava Matuše a Šimona Zacha.

A vychutnat si mohl ohlášení hvězd Bernda Wiesbergera, Thomase Pieterse, Lee Westwooda nebo Padraiga Harringtona. "To jsou tady ta největší jména, ale všichni jsou v pohodě. Podáte si s nimi ruku, obeznámíte s místními pravidly, předáte pin pozice a karty. Je to sice formální, ale dost příjemné," přibližuje Martin Pospíšil.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení