Lieser začal v Sokolově skvěle. Do Varů se přesune dělený druhý

Ondřej Lieser

Na dvou hřištích začal v pátek druhý letošní turnaj série Pro Golf Tour na českém území. EXTEC CzechOne Open by Atomic Drinks odstartoval z početné tuzemské ekipy nejlépe Ondřej Lieser, který zahrál na úvod v Sokolově 66 ran (-5) a po 1. kole dělí druhé místo se ztrátou jedné rány na vedení.

Z obou hřišť bylo v pátek znatelně snadnější to v Sokolově. Z 16 hráčů v TOP 10 hrál v Karlových Varech pouze Švýcar Benjamin Rusch na děleném 9. místě, který tam zapsal 68 ran (-3).

Kdo ze 127 hráčů, z nichž je 15 Čechů, začínal turnaj v pátek v Sokolově, měl před sebou úkol zahrát co nejnižší skóre a vytvořit si tak dobrou pozici do dalších kol. To se Lieserovi podařilo, stejně jako Janu Caforkovi a Jakubu Pokornému, kteří se také vešli do TOP 10 (oba T9, 68 ran, -3).

Lieser se chytil hned zpočátku, když po třech úvodních parech zahrál na čtyřce eagle. Do konce první devítky stihl ještě dvě birdie na 6 a 7. Na druhé devítce sice zahrál dvě bogey na 11 a 16, ale také tři birdie a to na 12 a poté na 17 a 18.

Povedeným závěrem se Lieser dostal do čela, kde se držel po většinu dne. Až v závěru kola ho o ránu přeskočil rakouský amatér Timothy Zwirner, který zahrál Sokolov o ránu lépe.

Také Cafourkovi vyšel úvod turnaje parádně. Na prvních osmi jamkách zahrál pět birdie na 1, 4, 6, 7 a 8. Na 9 pak přišlo bogey. Druhá devítka už mu tolik nesedla, když na ní zapsal bogey na 11 a 15. Ze 17 pak odešel ještě s jedním berdíkem.

Pokorný šel z 9. odpaliště a na druhé devítce pak zahrál po třech birdie a třech bogey. Na první devítce už neztratil ránu, ale normu tří berdíků si udržel, když skóroval na 1, 4 a 8.

Pod par už se z Čechů nikdo další nedostal, ale dalších pět hráčů je nad hranicí cutu, která je po prvním kole na skóre +1.

V paru zahrál Tadeáš Sedláček v Karlových Varech a Marek Siakala v Sokolově. Plus jedna zahráli Adam Balatka a Šimon Zach, oba v Sokolově, a Aleš Kořínek v Karových Varech.

V sobotu si hráči hřiště vymění. Kdo hrál na úvod v Sokolově, čekají ho těžší Karlovy Vary. Tam se bude v neděli hrát i třetí finálové kolo.

Průběžné skóre turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení