Lieser je čtvrtý, Cafourek sedmý. Cut dalo na PGT osm Čechů

Ondřej Lieser

Povedený domácí turnaj prožívají čeští golfisté na Pro Golf Tour, která v tomto týdnu zamířila do Sokolova a Karlových Varů. Před finálovým kolem jsou hned dva v TOP 10, Ondřej Lieser drží dělenou čtvrtou a Jan Cafourek dělenou sedmou příčku. Cutem pak prošlo osm Čechů.

Lieser byl po prvním kole, které hrál v Sokolově, se skóre -5 dělený druhý. Druhé kolo v Karlových Varech se mu ale až tak nepovedlo, když ho došel v paru. A to kvůli dabláči na závěrečné osmnáctce.

Do té doby se zdálo, že by dělené druhé místo mohl udržet. Díky čtyřem birdie a dvěma bogey byl dvě rány pod parem na mínus sedmi, což by na druhé místo stačilo. Dabláč ho ale srazil zpět na mínus pět.

"Dneska jsem hrál podstatně líp než včera v Sokolově, ale nepadaly mi tam putty. Třikrát trojputt je prostě moc! Jenom jednou se mi vyloženě nevydařila rána z týčka, na osmnácté jamce. Vyklepával jsem se potom z lesa, a ještě jsem to 'vylepšil' trojputtem," okomentoval své kolo Lieser. 

Stejně jako Lieser zahrál v sobotu druhé kolo na hřišti v Karlových Varech v paru Cafourek. Ten si připsal tři birdie a stejný počet bogey. Ze skóre -3 si tak nepolepšil a před finále dělí sedmé místo.

Cutem na domácím turnaji prošli také Michal Pospíšil (-1, T17), Jakub Pokorný s Tadeášem Sedláčkem (oba par, T22), Aleš Kořínek (+1, T27) a Marek Siakala s Lukášem Tintěrou (oba +3, T40).

Ve vedení turnaje EXTEX CzechOne Open by Atomic Drinks je po 36 odehraných jamkách se skóre -9 Fin Sami Valimaki, který má dvě rány náskok na druhého Nizozemce Robbieho van Westa a tři na třetího Angličana Jamese Wilsona. Finálové kolo je na programu v neděli, hrát se bude na osmnáctce v Karlových Varech.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení