Kordová krát dva. Sestry si společně zahrají Solheim Cup

Nelly a Jessica Kordovy

Už brzy se jim splní další sen. Sestry Jessica a Nelly Kordovy se v polovině září obléknou do amerického úboru a stanou se historicky první sourozeneckou dvojicí v týmu Spojených států, která si zahraje Solheim Cup, ženskou obdobu Ryder Cupu.

Klání mezi ženskými golfovými týmy Evropy a Spojených států se nezadržitelně blíží. Za čtrnáct dní se Gleneagles ve Skotsku zaplní fanoušky, kteří budou hnát své miláčky k vytouženému vítězství v prestižním souboji.

Ten bude navíc zajímavý i z jiného pohledu. Součástí amerického družstva bude totiž poprvé v historii sourozenecká dvojice. Pod velením kapitánky Juli Inksterové zasáhnou do zápasů sestry Kordovy.

Jak Jessica, tak Nelly si účast v týmu zajistily s přehledem. Nelly obsadila v žebříčku družstva USA pro Solheim Cup druhé místo se ziskem 519.50 bodů, Jessica nasbírala 407.50 a v pořadí jí příslušelo páté místo. Automatickou kvalifikaci si zajistilo deset nejlepších hráček dle pořadí.

Zbývající jsou: Marina Alexová, Brittany Altomarová, Danielle Kangová, Megan Khangová, Annie Parková, Lizette Salasová a Angel Yinová. Před pár dny navíc obdržely divoké karty kapitánky Inksterové Stacy Lewisová a Morgan Presselová. Ty by měly dát mladému družstvu s pěti nováčky v sestavě potřebné zkušenosti.

Dcery bývalého českého tenisty Petra Kordy a tenistky Reginy Kordové byly blízko tomu, aby si společně zahrály Solheim Cup už před dvěma lety. Nelly byla tehdy na LPGA nováčkem a kvalifikace jí těsně unikla, Jessica se sice kvalifikovala, ale do bojů nezasáhla kvůli zraněnému předloktí.

Atmosféru vypjatých mačů tak společně prožijí až při letošním ročníku. Pro Jessicu půjde o druhý start v Solheim Cupu po premiéře v roce 2013, Nelly si připíše první start v americkém dresu.

"Nezná hranice, má všestrannou hru a obdivuji její nebojácnost. Už před lety mi o ní vyprávěla její sestra Jessica, že je ještě soutěživější než ona. A měla pravdu," říká o Nelly Kordové kapitánka amerického týmu Juli Inksterová.

Jestli ze sester utvoří dvojici pro foursomy a fourbally, ale ještě nepotvrdila. "Ale pro golf by to bylo super vidět tyhle dvě hrát spolu," připouští možnou variantu.

Dosud jedinou sesterskou dvojicí v Solheim Cupu byly švédské sestry Annika a Charlotta Sorenstamovy. Ty byly součástí evropského výběru v roce 1998. Společně si ale čtyřhru nezahrály.

Solheim Cup se hraje od roku 1990 každé dva roky. Úspěšnější jsou Spojené státy americké, které vyhrály desetkrát, zatímco Evropanky jen pětkrát. 

Letošní ročník hostí od 13. do 15. září Gleneagles PGA Centenary Course ve Skotsku. 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení