Vzdal se lepší pozice na PGA Tour. Na jeho město útočí hurikán

Anirban Lahiri

Když se Anirban Lahiri před Korn Ferry Tour Finals dozvěděl, že jeho rodině žijící v Palm Beach Gardens na Floridě hrozí nebezpečí od přicházejícího hurikánu Dorian, neváhal, a ihned odjel domů pomáhat s evakuací svého domu.

Palm Beach Gardens se ocitlo v možném dosahu hurikánu, který by měl na Floridu udeřit začátkem příštího týdne. Do té doby bouře může zesílit na kategorii 4, která je pro obydlené oblasti již velmi nebezpečná.

"Naneštěstí se musím odhlásit z Korn Ferry Tour Championship a odjet domů na Floridu evakuovat," napsal Lahiri na Twitter, než se spěšně vydal na cestu z Newburghu v Indianě, kde se hraje závěrečný turnaj nižší zámořské túry, který rozhodne o kartách na PGA Tour pro příští sezónu.

"Hurikán kategorie 4 Dorian podle předpokladů dorazí na pevninu za 72 hodin. Vidíme se na PGA Tour za několik týdnu," dodal 32 letý rodák z indického Pune, který má i dva tituly z European Tour.

Naštěstí pro Lahiriho ho totiž odhlášení nebude stát kartu na PGA Tour pro nadcházející sezónu, která začíná za dva týdny turnajem The Military Tribute at The Grienbrier v Západní Virginii.

V prvních dvou turnajích Korn Ferry Tour Finals skončil totiž Ind na děleném sedmém a děleném pátém místě, čímž si svá hráčská privilegia na PGA Tour zachoval.

Ovlivní to však jeho pořadí v priority listu pro nasazování do turnajů. Zvláště na podzim, kdy se předpokládá, že hráči kteří si uhráli status na PGA Tour skrz Korn Ferry Tour budou mít zájem odehrát co nejvíce turnajů a nasbírat co nejvíce bodů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení