Matuš skvěle zabojoval. Na závěr si v Belgii hodně polepšil

Stanislav Matuš

Parádní kolo na konec si schoval Stanislav Matuš na turnaji Challenge Tour v Belgii. Na KPMG Trophy v Paalu zahrál v neděli 65 ran (-6) a se skóre -15 se posunul na konečné dělené 21. místo. Filip Mrůzek končil rundou za 70 ran a se skóre -11 obsadil dělené 53. místo.

Matuš se dostal do startovní listiny až den před turnajem. Ve start v Belgii už nevěřil, když byl v priority listu druhý pod čarou, ale nakonec právě dva hráči ve středu odstoupili, a Matuš tak nakonec mohl zaujmout místo jednoho z nich.

Odletět však stihl až ve středu odpoledne, a tak neodehrál tréninkové kolo. I bez něj ale hrál na hřišti Millennium Golf solidní a vyrovnaný golf, když zahrál třikrát 68 ran. Ve skórovacích podmínkách to však nestačilo na lepší umístění než v páté desítce.

Na výraznější postup leaderboardem tak potřeboval ještě lepší kolo, než která dosud odehrál, a nechal si ho na neděli. Vyrazil do něj z druhé devítky a hned začal skórovat. První berdíky zazpívaly už na 10 a 11.

Pak přišlo pět parů a také první bogey. Matuš na něj ale zareagoval eaglem na 18. Posledních devět jamek turnaje pak odehrál na první devítce, kde si své skóre ještě o tři rány vylepšil po birdie na 1, 6 a 8.

Na Challenge Tour tak v sezóně zaznamenal třetí nejlepší výsledek. Lépe skončil jen dvakrát v turnajích pořádaných Relmostem na Kaskádě a na Penati. Připsal si tak další důležitou porci bodů v boji o TOP 70 celkového pořadí, které by mu zajistilo plnou kartu pro příští sezónu.

Po Belgii se do sedmdesátky vrátil, když si polepšil ze 72. na 68. místo se ziskem 13 760 bodů z 10 turnajů.

Výborně měl turnaj rozehraný i Mrůzek, který v prvním kole zahrál 63 ran a chvíli vedl. Po druhém kole mu patřilo stále umístění v TOP 5, ale pak už se leaderboardem jen propadal. V sobotu zahrál 72 a v neděli na závěr 70.

I on začínal finálové kolo na druhé devítce. Začal osmi pary v řadě, než na 18 zahrál stejně jako později Matuš eagle. Na první devítce pak ještě skóroval na 5, ale zahrál i dvě bogey na 3 a 8.

Turnaj ovládl Angličan Dale Whitnell, který zahrál ve finále 63 ran (-8) a v 31 letech se dočkal prvního triumfu na Challenge Tour. Musel si ho ale vybojovat až v play off, v němž porazil krajana Laurieho Cantera na druhé dodatečné jamce.

Whitnell zahrál na druhé devítce šest birdie, z toho dvě na posledních dvou jamkách. O ránu tím nechal za sebou krajana Jacka Seniora a Švéda Christofera Blomstranda. Jenže na úplný závěr 4. kola zahrál na osmnáctce Canter eagle a dorovnal Whitnellovo skóre -23. V play off pak Whitnell zahrál na 18 dvě birdie. Tím druhým rozhodl.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení