Matuš se dostal na další turnaj, hrají i Gál a Suchan

Stanislav Matuš

Opět jen tak tak, ale to nehraje žádnou roli. Stanislav Matuš si díky své kategorii zahraje další turnaj Challenge Tour a může výrazně posílit své naděje na zisk plné karty pro příští sezonu. Na Open de Bretagne si pak zahrají také Petr Gál a Daniel Suchan.

Matuš se v minulém týdnu dozvěděl o tom, že se dostal do startovní listiny KPMG Trophy, až ve středu po poledni. Okamžitě vyrazil do Belgie, kde bez jediného cvičného kola skončil na parádním děleném 21. místě.

Také tentokrát je předposledním hráčem nad čarou v entry listu, ale nebylo to takové drámo, jako před pár dny. O tom, že si zahraje ve Francii, totiž věděl od začátku týdne. A mohl tak odcestovat o trochu dříve.

Naplnilo se tak jeho přání, které vyslovil na Instagramu: "Další týden za mnou. Jsem rád, že jsem mohl tento turnaj vůbec hrát! Ještě ve středu kolem oběda jsem nebyl ve hře! Bez cvičného kola jsem zahrál tři stabilní rundy a nedělních -6 mě posunulo leaderboardem o pár míst."

"Teď letím domů, ale snad se dostanu do hry i v dalších týdnech," dodal aktuálně nejlepší český profesionál. A jak to tak vypadá, do konce sezony se ještě na pár turnajích Challenge Tour skutečně ukáže.

Před přesunem do Číny zbývá odehrát čtyři turnaje v Evropě a jeden v Maroku. V tomto týdnu má Matuš už start jistý, v kapse má ještě jednu sponzorskou pozvánku Relmostu a s ohledem na loňské entry listy zbývajících turnajů by ještě mohl klidně i další dva starty přidat.

Pokud by navíc skončil na jednom z turnajů v TOP 10, start na další akci by měl zajištěný automaticky. A že to s jeho letošní formou není nereálné.

Z deseti startů nedal jen tři cuty, když si postup do víkendu připsal na posledních pěti turnajích v řadě. Nejlépe letos skončil čtrnáctý na Zbraslavi a osmnáctý na Penati. V celosezónním pořadí Road to Mallorca mu patří 68. místo, když se potřebuje do konce sezony udržet v TOP 70.

Do turnaje Open de Bretagne vstoupí ve čtvrtek v 8:10 z desítky, ve flightu půjde na úvod s Marcusem Mohrem a Clementem Berardem.

Daniel Suchan zahájí svou pouť turnajem o dvacet minut později na prvním odpališti, Petr Gál vyrazí stejně jako Matuš z desítky přesně v deset hodin dopoledne. Ve Francii se hraje celkem o 200 000 eur.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení