Matušovi chyběla ke cutu jediná rána, Suchanovi nestačily 2 eagly

Stanislav Matuš

To je pech! Stanislav Matuš se na Open de Bretagne po prvním nepovedeném kole nevzdal a ve druhém skvělou hrou zabojoval o cut. K tomu mu nakonec chyběla jediná rána, když ho vytrestal těžký závěr hřiště v Pleneuf. Na Challenge Tour končí i další dva Češi.

Matuš v prvním kole byl mezi těmi, které z hřiště doslova sfoukl silný vítr. Kolo za 76 ran (+6) by na jiných turnajích znamenalo prakticky konec nadějí, ale ne tak v tomto týdnu ve Francii.

Hřiště a těžké podmínky totiž trápily všechny a cut se pohyboval nad parem. Nakonec se ustálil na +3, ani to ale Matušovi nepomohlo.

Nejlepší český golfový profesionál současnosti se přitom po jedenácti jamkách posunul už na plus dvě! Měl za sebou totiž skvělý úvod kola, když zahrál čtyři birdie na jamkách 1, 3, 10 a 11.

Jenže postupový výsledek hráč Relmostu neudržel. Bogey na dvanáctce by ještě nevadilo, ale druhá ztracená rána na šestnáctce se ukázala osudnou.

Matuš kvůli tomu došel "pouze" za 68 ran (-2), což znamenalo posun na první nepostupové skóre +4 a dělenou 67. pozici.

Naději na cut držel v úvodu druhého kola také Daniel Suchan. Ten po prvním kole za 75 ran (+5) začal senzačně a po dvou jamkách byl tři rány pod par! Zahrál birdie na desítce a eagle na jedenáctce.

Na průběžném skóre mínus tři pro kolo a plus dva v turnaji byl ještě po osmi jamkách, bogey na 18 však bylo předzvěstí problémů.

Další tři bogey na jamkách 2, 3 a 4 poslaly Suchana mimo cut. Tam už ho nevrátil ani druhý eagle dne na sedmičce, bogey na devítce znamenalo kolo za 70 ran, tedy v paru, a setrvání na skóre +5, dvě rány za hranicí cutu.

V pátek pak skončil turnaj také pro třetího českého golfistu ve startovním poli Petra Gála, který po kolech za 79 a 74 ran dohrál na výsledu +13.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení