Hvězdy PGA Tour pomáhají Bahamám, které zpustošil hurikán

Bahamy po hurikánu Dorian

Zdevastované Bahamy se vzpamatovávají z následků ničivého hurikánu Dorian, který se před několika dny přehnal přes ostrovy a zanechal po sobě ničivou zkázu. Justin Thomas se rozhodl, že postiženým přírodní katastrofou věnuje do konce roku 1000 dolarů za každé birdie, které zahraje.

Thomas to oznámil v pátek na Instagramu, kde akci „Birdies for Bahamas“ rozjel. Zároveň vyzval i ostatní hráče z PGA Tour a další golfové profesionály, aby se připojili.

"Mnoho z nás má na Bahamy vzpomínky jak osobní, tak i profesionální. Těším se na to, že pomohu vydělat peníze, abychom pomohli místním lidem vrátit zpět místo, do kterého toho sami v minulosti tolik dali," napsal Thomas.

Další pomoc poskytl Dustin Johnson, který ve čtvrtek podstoupil artroskopickou operaci v levém koleni. V pátek dal na sociální sítě svou fotografii, na které s obvazy na noze chystá batohy s pastelkami, omalovánkami a dalšími dětskými potřebami, které poputují na Bahamy.

"Přestože jsem po operaci, snažím se pomoci jakkoli dovedu," napsal ke svému příspěvku.

Hurikán Dorian byl bouří nejsilnější kategorie 5, když v tomto týdnu dorazil na Bahamy. Nejsilněji dolehl na Abaco Islands, skupinu ostrovů v severní části bahamského souostroví, kterou totálně zpustošil.

V pátek stoupl počet potvrzených obětí na 30, stovky až tisíce lidí jsou nezvěstných. Desítky tisíc lidí přišli o své domovy.

"Je nutné připravit veřejnost na nepředstavitelnou zprávu o počtu obětí a lidském utrpení," uvedl ministr zdravotnictví Duane Sands pro bahamskou rozhlasovou stanici Guardian Radio.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení