Víc rad mi dal můj pes, říká o starším bratrovi talent Fitzpatrick

Alex Fitzpatrick

V polovině 47. Walker Cupu byl Alex Fitzpartick nejlepším hráčem výběru Velké Británie a Irska v souboji s Američany v Royal Liverpool v Hoylake. Nejedná se o shodu jmen, Alex je mladším bratrem 29. hráče světa Matta Fitzpatricka a je velkým příslibem anglického golfu.

Student americké univerzity Wake Forest na právě probíhajícím tradičním souboji amatérských výběrů Velké Británie a Irska s USA vyhrál svůj úvodní foursome po boku Connora Purcella, když společně porazili finalisty US Amateur John Augensteina a Andyho Ogletreeho.

Fitzpatrick pak porazil i americkou amatérskou světovou jedničku Cola Hammera v singlech. Nikoho to však nepřekvapilo. Mladší bratr pětinásobného vítěze na European Tour se prý narodil pro velké momenty.

"Kdyby hrál před jedním fanouškem, bude se mu dařit. Postavit ho pak před velký dav lidí, bude to cvrkot jako dneska," řekl po jeho sobotním výkonu kapitán britského a irského týmu Craig Watson.

A nikdo nebyl za provazy pyšnější, než jeho bratr. Starší Fitzpatrick vždycky věděl o nebojácnosti svého mladšího bratra. To byl také důvod, proč ho kapitán vyslal do foursomů i singlů pokaždé jako prvního.

Kromě toho, že je to rychlý hráč a rád určuje tempo hry, vědělo se, že Hammer bude chtít jít za Američany jako první. A Alex chtěl být tím hráčem, který se mu postaví a bude mít za úkol ho porazit. Povedlo se.

"Nebojí se, vezme na sebe jakýkoliv úkol. Takový byl vždycky," povídal Matt, který ve Walker Cupu také reprezentoval. V roce 2013 byl na straně poraženého týmu, ale sám uhrál tři body. Svému bráškovi ale neradil. "Víc rad jsem dostal od svého psa než od něj," glosoval Alex.

Ten byl po sobotě společně s Conorem Goughem jeden ze dvou hráčů svého týmu se skóre 2 – 0. Zvláště druhý bod proti Hammerovi byl pro Fitzpatricka sladký.

"Na US Amateur mě porazil o jednu," připomněl Fitzpatrick loňské vyřazení ve čtvrtfinále v Pebble Beach. "Bylo hezké mu to vrátit," připustil pocit satisfakce.

"Mám rád výzvy a dnešek byl očividně celý jednou takovou velkou výzvou. Ale uspěl jsem," dodal mladší Fitzpatrick, který by měl jednou konkurovat těm největším světovým hvězdám, včetně svého bratra, který má sám ve 25 letech stále ještě velkou část kariéry před sebou.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení