Filip Mrůzek se v Q-school drží na špici, po druhém kole je druhý

Filip Mrůzek

Parádně rozehrané to má v polovině turnaje první fáze Q-School European Tour český golfový profesionál Filip Mrůzek. Ten je po 36 odehraných jamkách ve Fleesensee osm ran pod parem, což stačí na druhé místo. Do druhé fáze postoupí kolem dvaceti hráčů.

Mrůzek tak má zatím na nepostupové příčky do druhé fáze, která se bude hrát začátkem listopadu ve Španělsku, náskok zhruba sedmi ran. A pokud tak neprožije v Německu kolaps, postup by mu neměl uniknout.

Zatím těží především ze svého skvělého vstupu do turnaje, když byl po prvním kole za mínus šest první. Na druhého německého amatéra Yannika Emmerta měl náskok tří ran, po druhém kole si však pozice prohodili.

Po středě totiž vede Němec, když to byl on, kdo se tentokrát dostal šest ran pod par hřiště. A Mrůzek si ve druhém kole polepšil "jen" o dvě.

Mrzet ho to ale až tak nemusí. Ve středu začínal na druhé devítce, po které byl díky dvěma birdie (11, 18) dvě rány pod parem. Poté sice přišlo double bogey na jedničce, ale další dva berdíky (2, 6) znamenaly kolo za -2.

Celkově se tak hráč Relmostu, který si letos na Challenge Tour plnou kartu pro příští sezonu neuhrál, posunul na skóre mínus osm, když má ránu náskok na třetího Američana Nyashu Mauchazu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení