PGA Tour viděla desátou 59! Zapsal ji hráč po roční pauze

Kevin Chappell

Možná jste si toho ani nevšimli, ale Kevin Chappell chyběl na okruhu PGA Tour takřka rok. Pod více jak 10měsíční pauzou byly podepsány problémy se zády, které musela vyřešit až operace. V tomto týdnu se Američan vrátil do kolotoče turnajů a v druhém kole A Military Tribute at The Greenbrier se připomněl neuvěřitelným způsobem.

V pátek se stal teprve desátým hráčem, který na PGA Tour podepsal skórkartu s číslem nižším než 60 ran. To poznala PGA Tour už pojedenácté, protože v minulosti na něj dvakrát dosáhl Jim Furyk, z toho jednou zahrál v roce 2016 na Travelers Championship dokonce za 58.

Chappell v předešlých pěti letech bojoval s nepříjemnou bolestí zad. Hrál pod prášky, ale loni v listopadu už ani to nešlo. V jednu chvíli dokonce přišel o cit v levé noze, a tak se rozhodl pro operaci. Dlouhá rekonvalescence ho pustila na hřiště až v tomto týdnu.

A 33letý rodák z Kalifornie ukázal, jak je hladový po golfu.

V prvním kole se ještě rozjížděl pomaleji, když zahrál jednu ránu nad par, ale ve druhém už to byla neskutečná jízda. Startoval z desítky a na své úvodní devítce zahrál osm birdie v řadě!

Když pak přidal další na jedničce, vyrovnal tím rekord PGA Tour v podobě devíti berdíků za sebou. Útok na magické golfové skóre 59 byl oficiálně na světě, ale lehká cesta k němu nevedla.

Chappell na závěrečných osmi jamkách už tolik neskóroval a zahrál pouze potřebná dvě birdie, která ho na výsledek devětapadesát posunula. Jedno na pětce, druhé na sedmičce. A po paru na devítce mohl začít slavit.

"Nemohu se cítit šťastnější, že tu vůbec mohu být. Před deseti měsíci jsem ležel na gauči a nemohl se zvednout. Spousta lidí se musela obětovat, abych se sem dostal zpět, hlavně rodina. Spousta lidí mi věřila a musela tvrdě dřít," přiznal vděčný Chappell.

Ten stále nemohl uvěřit tomu, že se fotil s míčkem, na který napsal číslo 59: "Vrátit se zpět a hned na první akci na PGA Tour nastřílet 59 a dostat se před víkendem do hry o titul... Nemohu na sebe být pyšnější."

Chappell je s celkovým skóre -10 po dvou kolech na samostatném pátém místě, když na trojici hráčů na děleném prvním místě ztrácí tři rány. Jsou jimi Scottie Scheffler, Joaquin Niemann a Robby Shelton.

Druhé kolo v Greenbrieru nevyšlo českému rodákovi reprezentujícím Německo Alexi Čejkovi. Ten na hřišti poztrácel pět ran a s celkovým skóre +5 skončil devět ran za hranicí cutu.

Turnaj A Military Tribute at The Greenbrier pokračuje v sobotu třetím kolem. Přímý přenos vysílá od 21:00 exkluzivně Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení