Novák se na Kuňce protrápil třetím dnem, francouzská jízda pokračuje

Vítek Novák

Chtěl hrát pokaždé pod par a po prvních dvou kolech měl ke splnění cíle nakročeno parádně. Jenže třetí kolo D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře Vítku Novákovi nevyšlo. Sice vybral špatný začátek a udržel se na -6, konkurenti mu však utekli. Opět se měnil vedoucí muž pořadí. Francouze Saddiera vystřídal jeho krajan Perrier.

Vítek Novák dohraje poslední ránu. Venku se stmívá, je lehce před sedmou večer. S útrpným výrazem ve tváři vypráví o své únavě novinářům. Pár desítek minut poté mu pořadatelé oznámí: "Zítra jdeš v osm ráno.“

Kvůli očekávané bouřce se mění sobotní rozpis. Hráči opět vyrazí z jedničky i z desítky. A startovat se bude co nejdříve

"Radši bych hrál odpoledne,“ přemítá Novák.

Domů přijede ve čtvrt na jedenáct. Protahuje se, večeří. Spí jen chvíli. Lehce před šestou ho z postele vytáhne budík. A přesně v osm ráno už zase stojí na odpališti desáté jamky.

Krize třetího kola

"Ideální podmínky na to skórovat,“ soudí. Napřáhne se a vyšle míček vstříc jamce. Průběžných -6 může hned vylepšit. To by byl, panečku, start! Jenže míček se zastaví na hraně jamky. Jako by tím předznamenal další vývoj první devítky.

Třetí kola jsou pro Nováka krizová. Většinou v sobotu ztrácí. Tak je tomu i dnes. Na dalším greenu přijde bogey, pak ještě další dvě. Rázem je z -6 jen na -3. Padne na poslední místo.

"Hraju tak blbě,“ zoufá si. Zároveň věří, že vývoj ještě zlomí. Vždyť jak sám tvrdí, v golfu se hraje osmnáct jednotlivých jamek a pak se sečte skóre.

Únavu ze včerejška už necítí. Na šestnáctce, jeho sedmé jamce, zahraje první birdie. Uklidní se a začne stahovat manko. Vysněná třicítka ale i tak mizí v nedohlednu. Vždyť vedoucí Francouz Saddier prchá vstříc vítězství tak mocně. Když Novák dohrává, má už -20, přesně o čtrnáct ran lepší skóre než nejlepší Čech. A chvíli poté ho na stejném čísle doplní jeho krajan Perrier. Francouzská síla se ukazuje naplno.

Drama posledních jamek

Novák je aspoň rád, že se mu podařilo odvrátit propadák. Na druhé devítce dokonce na chvílí nakoukne do mínusových čísel, je -1 na kolo. Předposlední jamka ho ale znovu srazí na par. "Na to jak jsem se trápil, je to ještě v pořádku,“ soudí.

Přesto je jasné, že ho dnešek bude v konečném účtování stát hodně míst. "Propadnu se,“ ví, když odchází do klubovny.

Zítra odstartuje opět brzy. "Ale teď mám víc času. Půjdu si projít Hradec, nebo Pardubice. Budu trénovat,“ shrnuje plány na odpoledne a doufá, že neděle mu vyjde lépe než neoblíbený "moving day“.

Slunce teď pere na hřiště vší silou. Je dusno, klasické počasí před bouřkou. Poslední flight už má na dohled cíl dnešního dne. Na dvou posledních jamkách se ale ještě pořadí přesype. Dosud vyrovnaně hrající Saddier zkazí sedmnáctku. Double bogey ho odsune až na třetí místo.

Na těžce navrtané osmnáctce už chybu napravit nezvládne. Končí na -18, ránu za druhým Angličanem Smtihem a dvě za Perrierem. V neděli si to právě tihle tři rozdají v poslední bitvě o titul.

Průběžné pořadí po třetím kole si můžete prohlédnout zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení