McIlroy našel zastání u kolegů. Hřiště by podle nich měla trestat špatné rány

Rory McIlroy

Rory McIlroy to za vyjádření o snadných hřištích na European Tour před pár dny schytal od vlastních fanoušků. Mezi hráči však našel zastání. Zdaleka není sám, kdo volá po trestání špatných ran.

McIlroy se po Alfred Dunhill Links Championship, ve kterém obsadil se skóre -15 až dělené 26. místo, kriticky vyjádřil na setup evropských hřišť. Štvalo ho, že jsou bezbranná a dostatečně netrestají špatné rány.

"Upřímně, už mám plné zuby toho, že se vrátím hrát do Evropy, zahraju -15 a skončím třicátý, řekl v neděli na konci turnaje. Podobně dopadl i na Scottish Open, kde se skóre -13 ani nevešel do první třicítky (T34.).

"Nemyslím si, že jsou hřiště nastavená dostatečně tvrdě. Nejsou tu tresty za špatné rány. Je to těžké, když se vrátíte (do Evropy) a vidíte tohle. Nemám pocit, že dobrá hra je tu odměňována, jak by měla," pokračoval.

Na Instagramu sice svá slova mírnil, ale v zásadě si stál za svým. Podle něj jsou strategie a course management důležitými aspekty turnajového golfu, ale ze hry se postupně vytrácí, a to nejen v Evropě.

Za své výroky to Severní Ir schytal především od evropských fanoušků na sociálních sítích, mezi hráči však našel zastání.

"Stoprocentně s Rory McIlroyem souhlasím," napsal na Twitter legendární Ernie Els. "Když jsme ztížili Wentworth, BMW Championship vyhrálo skóre -6. Po stížnostech od hráčů jsme ho museli zjednodušit a teď už zase vítězí skóre -20," postěžoval si Jihoafričan, který nesl nelibě kritiku ztížení hřiště, pod jehož re-design se podepsal.

"Spousta kluků, které znám řadu let, mi vrazila nůž do zad. To se mi nelíbilo," komentoval Els v roce 2010 kritiku.

Podle něj by si vlajková loď European Tour včetně dalších významných turnajů zasloužily obtížnost, jaká je k vidění na majorech. "Testujte nejlepší," vzkázal.

Stejně to cítí i McIlroyův parťák z Ryder Cupu 2010 a starší z bratrů Molinariových Edoardo.

"Čím těžší budou hřiště, tím větší šance, že lepší hráči skončí nahoře. Dobré rány musí být odměňované, špatné trestané. Je to takhle jednoduché," připojil se Molinari.

Angličan Matthew Fitzpatrick zase retweetnul příspěvek Sky Sports s výrokem Roryho McIlroye a přidal dodatek: "Nemýlí se."

O den později své vyjádření rozvinul.

"Můj názor je takový, že hřiště nejsou vždy nastavená tak, aby trestala špatné rány. Je lehké vyhodit to 30 yardů mimo a být ok," napsal.

Jeden z komentujících odpověděl, že pokud hřiště ztíží, amatéři na turnaji typu pro-am v silném větru zahrají 120 ran a půjdou 6 hodin. Pak přijdou stížnosti na tempo hry.

Fitzpatrick se ale domnívá, že nejde jen o turnaje, ve kterých hrají vedle profesionálů po celou dobu i amatéři. "Není to jen o tomto turnaji," naráží na Alfred Dunhill Links Championship, kde hráli profíci s amatéry.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení