Vítězství ve znamení pětek, Rahm obhájil v Madridu titul

Jon Rahm

Letos se hrálo v Madridu golfové Open de Espana doslova a do písmene. Na prvních třech místech totiž skončili domácí hráči, když tím nejlepším byl Jon Rahm. Španělská golfová superstar obhájila loňský titul a připsala si už pátý triumf na European Tour v kariéře.

Stále teprve 24letý Rahm na něj dosáhl coby pátý hráč světa a se skóre -22 vyhrál o pět ran před svým krajanem Rafou Cabrera-Bellem. O další dvě rány zpět skončil 1413. hráč světa Samuel del Val, který hrál na European Tour teprve popáté, ale ukázal své možnosti.

To pro Rahma se jednalo o 39. start na evropském okruhu, což znamená jediné - stal se Španělem, který si připsal pět vítězství s nejméně starty na kontě. Dosud držel tento primát legendární Seve Ballesteros.

Aby toho nebylo málo, Rahm svého před osmi lety zesnulého krajana překonal na hřišti, kde si Ballesteros před čtyřiadvaceti lety připsal svůj jubilejní padesátý a zároveň poslední titul na European Tour.

"Před domácími fanoušky je pro mě vždy opravdu těžké mít vše pod kontrolou. Zahrát pro ně ale o víkendu takto, to je vždy zábavné," usmíval se Rahm na všechny strany už s trofejí pro vítěze v ruce.

Byl to od něho o víkendu skutečně dominantní výkon. Do vedení se dostal na hřišti Club de Campo Villa de Madrid díky sobotní rundě za 63 ran (-8) a v neděli si triumf díky 66 ranám, tedy kolu pět ran pod par, pohlídal.

"Už se nemohu dočkat, až se sem za rok opět vrátím a snad se mi povede vyhrát potřetí," přeje si nový lídr pořadí Race to Dubai. Celkové pořadí European Tour a získat tak Harry Vardon Trophy může jako první Španěl od roku 1991, kdy si ji domů odvezl kdo? Ano, samozřejmě božský Seve.

Rahm by trofej rád vyhrál i pro své domácí fanoušky: "Je to jako nic jiného. Španělské publikum miluje golf a mají rádi, když se sem vracíme. Je těžké uvěřit, kolik lidí sem dnes skutečně přišlo."

Povedený španělský turnaj podtrhl děleným 4. místem Adri Arnaus(-13)  a v TOP 10 skončil také další domácí hrdina Sergio Garcia (-12), který obsadil dělenou sedmou příčku. V elitní desítce tak bylo symbolicky pět Španělů.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení