Kevin Na ovládl dramatickou bitvu v Las Vegas, pak se neubránil v televizi slzám

Kevin Na

Byl to krásný golfový souboj, který muselo rozhodnout až play-off. A v něm poprvé ve své kariéře na PGA Tour uspěl americký golfista s korejskými kořeny Kevin Na. Ten se poté během emotivního vzkazu ke svým korejským fanouškům rozbrečel přímo do televizní kamery.

Dalo se předpokládat, že na Shriners Hospitals for Children Open si to v neděli rozdají o titul pouze Na s Patrickem Cantlayem, kteří měli na ostatní nepatrný náskok. A tak tomu také ve finálovém kole bylo.

Dlouho to přitom vypadalo, že si korejský rodák nenechá čtvrté vítězství na PGA Tour vzít. Po úvodní devítce své vedení zvýšil o ránu na tři rány, jenže pak přišla hodně studená sprcha. Tripláč na desítce.

Kdyby Cantlay na té samé jamce také neztratil ránu, na prvním místě by se v tu chvíli z ničeho nic srovnali. Na to si ale fanoušci ještě museli počkat, navíc to neměl být Cantlay, kdo bude svého soka dorovnávat.

"Bylo těžké ze sebe tu desítku setřást, ale v závěru jsem proměnil několik skvělých puttů. Musel jsem si to všechno vydřít a myslím, že to bylo na mých emocích znát," vrátil se k obtížné situaci pozdější vítěz.

Na 12 zahráli oba birdie, to samé na 13 a 15. Šestnáctá jamka ale měla přinést novou zápletku. Zatímco Cantlay zahrál na pětiparu birdie, Na bogey. Dvě jamky do konce si tak oba hráči pořadí prohodili!

To nejlepší z kola Kevin Na

Nakonec se ale po 72 odehraných jamkách přeci jen srovnali na stejném výsledku. Cantlay totiž na těžké tříparové 17 par nezachránil, zatímco Na úžasným puttem ano. "Jsem bojovník a dal jsem všechno do toho, abych ten putt proměnil. Věděl jsem, že mám šanci," přiznal později.

Šlo se do play-off, které se mělo odehrát na osmnácté jamce. Napoprvé ze sebe oba hráči vymačkali birdie, druhý pokus už ale Cantlay nezvládl. Po trojputtu a bogey dal svému soupeři šanci, který ji už nepustil.

"Byl jsem blízko, měl jsem příjemný náskok, pak jsem ale zahrál špatně z týčka a měl jsem kliku, že to byl triple. ... Patrick je světový hráč a je skvělý pocit ho porazit," řekl mimo jiné Na v televizním rozhovoru.

Proč si myslí, že nakonec to byl on, kdo zvítězil? "Zkušenosti. Už jsem několikrát byl v této situaci, kdy jsem ztratil vedení. Mnohokrát jsem padl, třikrát jsem prohrál v play-off a toto je mé první vítězství v play-off. Já to ale věděl a neustále jsem si říkal, že toto je play-off, které vyhraji."

A poté to přišlo.

Na požádal, zda může říci několik slov v korejštině, při kterých už neudržel své emoce na uzdě a nechal jim volný průchod v podobě slz.

"Chci poděkovat všem mým korejským fanouškům, za jejich podporu a víru ve mě, bez ohledu na všechny falešné zprávy. Je jedno, co o mně kdo říká, jsem velmi šťastný. I když o tom nemluvím, cítím, že jsem dnes ukázal své pocity skrze své hole. I když jsem si překousl jazyk, dostal jsem se do tohoto bodu. Ještě jednou děkuji svým fanouškům, uvidíme se brzy na CJ Cupu," řekl Na podle překladatele Golf Channelu. 

Emoce se však pořádně praly také v Cantlayem, který turnaj vyhrál před dvěma roky. Tehdy play-off, mimo jiné nad Alexem Čejkou, ovládl. Loni ale skončil druhý za Brysonem DeChambeau a letos prohrál až v play-off.

"Samozřejmě to zanechává trochu hořkou pachuť. Stalo se mi to ve dvou letech v řadě. Hrál jsem ale celý týden dobře a pokusím si přenést momentum do zbytku roku," přiznal Cantlay.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení