DeChambeau půjde cestou síly: Vrátím se jako jiná osoba

Bryson DeChambeau

Děleným čtvrtým místem v Las Vegas, tři rány za vítězem, zakončil v neděli Bryson DeChambeau svůj turnajový rok 2019. Finálovým kolem za 63 ran sice nedotáhl na Shriners Hospitals for Children Open obhajobu svého loňského vítězství, ale to prý ani neměl úplně v plánu. Velké plány má však nyní v chystané pauze.

DeChambeau potvrdil, že se na PGA Tour hodlá vrátit až v roce 2020. Nenechal se tak zlákat ani k asijskému turné zahrnující lukrativní turnaje v Japonsku, Koreji a Číně. Až se však vrátí, možná ho ani nepoznáme.

"Vrátím se příští rok a budu vypadat jako jiná osoba," řekl DeChambeau. "Větší a mnohem silnější. Tedy nejde mi o to být nutně větší, ale všeobecně silnější. Budu však nejspíše i větší a bude to následující měsíc a půl přestávky asi velká legrace," těší se světová osmička.

"Nikdy jsem nebyl schopný tohle udělat, ale chystám se dělat věci, které budou i zábavné," dodal. A jak bývá jeho zvykem, půjde na to vědecky.

Bude spolupracovat s Gregem Roskopfem, se kterým už dříve pracoval na studiu svých vlastních mozkových vln. Jejich cílem se bude ujistit, že jeho "neurologický práh je stejně vysoký, jako mechanický". Pro laiky je to něco jako maximalizace svalového potenciálu a rozsahu pohybu těla.

DeChambeau bude cvičit doma a za Roskopfem bude jezdit jen na příležitostné konzultace do Denveru. Nejprve prý začne trénovat své tělesné jádro a pak i končetiny.

"Uvidíte na mém těle velké změny, což je dobrá věc. Budu schopen to pálit mnohem dál," věří DeChambeau, že jeho nově nabytá síla se projeví hlavně na délce ran.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení