Houstone, máme problém. Turnaj hrají jen dva hráči TOP 50

Houston Open

Tradiční každoroční zastávka ve čtvrtém největším městě Ameriky ve svém novém podzimním termínu moc elitních světových hráčů nepřilákala. Konktrétně pouhé dva, pokud budeme za špičku považovat TOP 50 světového žebříčku.

V několika posledních sezónách se existence Houston Open zachraňovala vždy na poslední chvíli. Turnaj měnil promotéry, nepomohla ani smršť v podobě hurikánu Harvey, která zpustošila hřiště, na kterém se hraje. Jako vysvobození se tak zdál přesun na podzimní termín.

Po 18 měsících však turnaj přilákal pouze dva hráče z TOP 50. Švéda Henrika Stensona (37.) a Američana Keegana Bradleyho (43.).

Mezi nejvýznamnější absentéry patří Angličan Ian Poulter, obhájce vítězství, který tu před rokem a půl dramatickým způsobem na poslední chvíli vybojoval právo startu na Masters. Dvojnásobný šampion Houston Open dal přednost startu na Italian Open na European Tour.

Francesco Molinari, Justin Rose, Shane Lowry i Paul Casey, vítěz z roku 2009, ti všichni se letos k Houstonu obrátili zády. Absence hvězd tak udělala z turnaje přehlídku hráčů z nižší Korn Ferry Tour, i když s dotací 7,5 milionu dolarů a s účastnickým místem na Masters v roce 2020.

Ale věci byly dramatičtější v roce 2017, kdy turnaj přišel o dlouholetého titulárního sponzora Shell poté, co petrolejářská firma ukončila spolupráci po 26 letech a turnaj, jehož první ročník vyhrál v roce 1946 Byron Nelson, přišel o oblíbený termín v týdnu před Masters.

Pomoc pak přišla z baseballu, turnaj zachránil Jim Crane, majitel týmu MLB Houston Astros, kteří zrovna v roce 2017 vyhráli poprvé ve své historii Světovou sérii. Barvy Astros se pak promítly i do turnajového loga.

Baseballisté bojují v play off i letos a opět patří k velkým favoritům na vítězství. Propojení obou organizací, které Crane zastřešuje pod hlavičkou The Astros Golf Foundation, tak aktuálně silně rezonuje celým městem.

Restaurace The Houston Open 19th Hole je na stadionu Astros za středním polem otevřená během zápasů. V Minute Maid Parku se prodává turnajový merchandise a obě organizace navzájem spolupracují na sociálních sítích.

Šéf turnaje Colby Callaway nazývá pomoc od Astros "homerunem". "Myslím, že bez nich bychom prakticky neměli zdroje. Je to prostě skvělé partnerství a je to něco unikátního," pravil Callaway, který je rád, že se turnaj po dlouhých 18 měsících konečně dostal do popředí zájmu.

"Ten rok a půl pauzy byl trochu děsivý," dodal Callaway, který považuje první ročník v podzimním termínu za jakousi zkoušku. "Kolem roku 2020 panuje velké vzrušení. Všem říkám, že letos budeme mít skvělou akci, ale příští rok bude naprosto šílený."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení