Zkušenosti i znalosti, Evropa zná asistenty pro Ryder Cup

Paul Lawrie, Padraig Harrington, Darren Clarke a Thomas Bjorn

Zatímco u hráčů ještě ani zdaleka není jasno o tom, kdo bude za Evropu v tomto roce v americkém Hazeltine obhajovat rydercupové vítězství z Gleneagles, lodivody známe. Ke kapitánu Darrenu Clarkovi se v pátek přidali Padraig Harrington, Paul Lawrie a Thomas Bjorn.

Clarke má po boku skutečné veterány rydercupových bitev, když dohromady posbírali Harrington, Lawrie a Bjorn jedenáct startů. A nutno podotknout, že ve většině případů stáli na vítězné straně.

Bjorn slavil ve všech třech případech, při kterých se v Ryder Cupu představil (1997, 2002 a 2014). Lawrie si zahrál proti Američanům dvakrát a v roce 2012 byl u evropského "Zázraku v Medinah". Harrington pak zvítězil čtyřikrát během šesti účastí.

"Ti tři přinesou na naši stranu množství zkušeností a znalostí. Nemohl jsem si přát nikoho lepšího, kdo by měl stát po mém boku a pomoci mi přivést Ryder Cup zpět domů," řekl Clarke v pátek ve Wentworthu.

Společně se svým týmem se pokusí navázat na úspěšné evropské výběry z let minulých, když Evropa ovládla Ryder Cup v posledních třech vydáních a z posledních deseti ročníků vzešli Evropané coby vítězové osmkrát.

"Všechno se začíná opravdu zrychlovat a prožívám teď báječné období. Jsem natěšený každé pondělní ráno na to, až se podívám na světový žebříček a zjistím, kdo se do týmu dostal, kdo z něho naopak vypadl a kdo si vytvořil šanci," přiznal Clarke.

Ten si pozici kapitána užívá poprvé v kariéře. Pro Bjorna se naopak jedná už o čtvrtý případ, kdy bude dělat asistenta: "Tentokrát to však bude výjimečné v tom, že to bude poprvé, co je kapitán zároveň můj nejlepší přítel. Už se toho nemohu dočkat."

Zatímco Bjorn slavil triumfy převážně na European Tour, Harrington i Lawrie dokázali uspět také na majorech. Harrington dokonce třikrát, když dvakrát vyhrál British Open a jednou PGA Championship. Lawrie vyhrál jednou British Open.

Harrington se v pozici asistenta představí podruhé v kariéře, když poprvé tomu bylo před dvěma roky v Gleaneagles. Lawrieho čeká premiéra.

"Už dlouho jsem nebyl nikde nováčkem," pobavil Lawrie ve Wentworthu novináře, ale poté zvážnil: "Jak řekl Darren, všichni tři, kteří jsme dnes byli jmenovaní, už tuto hru hrajeme opravdu velmi dlouho. Ať už mu budeme moci pomoci jakkoliv, uděláme to."

Letošní 41. ročník Ryder Cupu se hraje od 30. září do 2. října v Hazeltine National Golf Clubu v Minnesotě. Devítku evropských hráčů, kteří jsou aktuálně v týmu, naleznete zde. Clarke bude mít navíc tři divoké karty.

Příjezd Harringtona, Lawrieho a Bjorna na tiskovou konferenci

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení