Kapitán Els vsadil na dravé mladíky. Jak odpoví Woods?

Ernie Els

Podle aktuální formy, nikoliv zkušeností, vybíral především kapitán Mezinárodního týmu Ernie Els čtyři zbývající členy do týmu pro nadcházející Presidents Cup. Důvěru od něj dostali 20letý Joaquin Niemann a 21letý Sungjae Im. Dále ukázal podle očekávání na Jasona Daye a Adama Hadwina.

Čtyři kapitánské volby, které Els ve středu večer amerického času oznámil, podtrhují nejmladší složení Mezinárodního týmu v historii se šesti nováčky, ale Els to nevidí jako nevýhodu pro celek, který v této týmové soutěži jen zřídka kdy netahá za kratší konec.

"Nepřemýšlel jsem o Joaqinovi, kterému je 20, nebo o Sungjaeovi, kterému je 21. Zkrátka si místo v týmu vybojovali oni sami. V jejich věku jsem já rozhodně tak dobrý nebyl, ale tito kluci už jsou hráči světové třídy," vysvětloval Els svou volbu. "Jsem nadšený z nové krve, která přichází," dodal.

Chilan Niemann si řekl o místo především svým vítězstvím na zahajovacím podniku nové sezóny PGA Tour Military Tribute at The Greenbrier.

Im je nováčkem roku sezóny 2018/2019 a odstartoval solidně i nový ročník PGA Tour, když na Sanderson Farms přišel o vítězství až v play off a v Japonsku na Zozo Championship skončil dělený třetí.

"Myslím, že přineseme do týmu hodně energie a také nás to posune jako hráče," míní Niemann.

31letého Daye čeká už pátý start v Presidents Cupu a byl pro Else automatickou volbou. V kvalifikaci skončil na devátém místě, tedy prvním, které neznamenalo automatickou účast. Navíc se hraje v Melbourne, tedy v jeho rodné Austrálii, takže pro něj silně mluvil i fanouškovský faktor.

"Mluvil jsem s Jasonem během roku několikrát. Je absolutně a stoprocentně v týmu. Chce hodně věcí napravit, ale také jsem mu řekl, že tohle nebude o jednom muži," pravil Els na adresu Daye, který má v Presidents Cupu bilanci 5-11-4.

"Je to hráč světové úrovně a umí hrát pod tlakem. A takové hráče potřebujeme," dodal Els k Dayovi.

Čtvrtou divokou kartu dostal Kanaďan Adam Hadwin, který hrál President Cup už předloni v Liberty National s bilancí 0-2-1. Na podzim skončil druhý na Safeway Open a dělený čtvrtý na Shrinners o týden později.

Místo v týmu si na základě kvalifikace zajistili už dříve Hideki Matsuyama, Louis Oosthuizen, Abraham Ancer, Cameron Smith, Adam Scott, Marc Leishman, Haotong Li a C.T. Pan.

Ve čtvrtek večer oznámí i svou kapitánskou volbu kapitán výběru USA Tiger Woods. Očekává se, že jmenuje i sám sebe a bude tak v prosinci v Melbourne ve dvojí roli.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení