Woods vybral sebe, kapitána Ameriku a dva nováčky

Tiger Woods

Dalo se to čekat. Tím spíš po nedávném triumfu na ZOZO Championship. Tiger Woods vytáhl z klobouku pro nadcházející Presidents Cup svoje jméno, jako kapitán si udělil jednu z divokých karet. Zbylé tři dostali Patrick Reed, Tony Finau a Gary Woodland.

Tiger Woods se dlouho před oznámením divokých karet netajil tím, že pro letošní Presidents Cup v Austrálii může nominovat sám sebe a plnit tak hned dvojí roli – kapitána a hráče.

Bývalá dlouholetá světová jednička vyhrála v dubnu Masters, v druhé polovině sezóny ale šla Woodsova forma dolů, a tak se přeci jen objevovaly pochybnosti o jeho účasti z pozice hráče.

Sám pak tvrdil, že rozhodujícím okamžikem bude, jak si povede na ZOZO Championship v Japonsku. Vzhledem k jeho vítězství o tři rány nebylo pochyb.

"To hráči chtěli, abych Presidents Cup hrál," řekl při jmenování posledních čtyř hráčů ze své restaurace Woods Jupiter. V následném interview pak potvrdil, že kdyby nehrál v Japonsku dobře, padla by volba na někoho jiného.

"Bude to náročné, ale mám tři úžasné asistenty – Freda (Couplese), Strickse (Steva Strickera) a Zacha (Johnsona). Ti mi moc pomůžou," věří Woods, který se stane prvním hrajícím kapitánem od roku 1994, kdy si stejnou dvojroli vyzkoušel také Hale Irwin.

Kapitán Woods dále ukázal na dva nováčky – Garyho Woodlanda a Tonyho Finaua - a pro týmové bitvy stvořeného Patricka Reeda.

"Ani nemůžu popsat, jak jsem nadšený. Nikdy jsem týmovou soutěž nehrál, i když jsem byl několikrát blízko. Hrát za svou zemi a pro Tigera Woodse, to je dost speciální," radoval se Woodland, který si divokou kartu zasloužil za vítězství na US Open, dvě druhá místa a za celkově nejpovedenější sezónu své kariéry.

Další logickou volbou byl Tony Finau. Ten už si připsal debut v Ryder Cupu v Paříži, teď si zahraje poprvé také Presidents Cup.

"Tony je týmový hráč, každý s ním chce hrát. Loni si vyzkoušel Ryder Cup, takže už ví, o čem to je. Jsme rádi, že je součástí týmu," okomentoval Woods.

Posledním dílkem skládačky Woodsova týmu je Patrick Reed. Hráč s už bohatými zkušenostmi z týmových soutěží si zahraje Presidents Cup potřetí v řadě.

Tiger Woods ho vybral pro vášeň, se kterou Ryder Cup nebo Presidents Cup hraje, díky níž si vyloužil přezdívku kapitán Amerika. "Potřebujeme body a v tomhle směru je on tou pravou volbou. Nechá na hřišti absolutně všechno," ví Woods.

Kompletní dvanáctka Spojených států tedy vypadá takto: Brooks Koepka, Justin Thomas, Dustin Johnson, Matt Kuchar, Xander Schauffele, Webb Simpson, Bryson DeChambeau, Patrick Cantlay, Patrick Reed, Gary Woodland, Tony Finau a Tiger Woods.

Ernie Els už oznámil divoké karty o den dříve. Barvy mezinárodního týmu budou hájit: Hideki Matsuyama, Adam Scott, Louis Oosthuizen, Abraham Ancer, Cameron Smith, Marc Leishman, Haotong Li, C.T. Pan.

"Papírově jsme o něco silnější, ve světovém žebříčku jsme výš, ale utkání začíná ve čtvrtek za stavu 0-0. Body si musíme uhrát, abychom Presidetns Cup vyhráli," uzavřel hrající kapitán Woods.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení