McIlroy překonal letitý rekord Woodse. V čem ho trumfnul?

Tiger Woods a Rory McIlroy

Rory McIlroy překonal zdánlivě nepřekonatelné. Už 500 týdnů strávil v elitní desítce světového pořadí a ve 30 letech a 6 měsících se stal nejmladším golfistou, který tohoto milníku dosáhl. Až dosud držel rekord dlouho Tiger Woods.

V nejnovějším vydání světového pořadí patří McIlroyovi druhé místo. Mocně už ale dotahuje lídra Brookse Koepku a s formou, kterou Severní Ir v posledním roce má, se brzy může vyšplhat na stupínek nejvyšší.

Korunoval by tím skvostnou letošní bilanci čtyř výher a patnácti umístění v TOP 10.

Jednoho velkého úspěchu ve světovém žebříčku už ale dosáhl, jak informoval guru žebříčku OWGR Nosferatu. Ve 30 letech, 6 měsících a 8 dnech se stal nejmladším hráčem historie, který strávil 500 týdnů v první desítce pořadí. A jen tak někdo ho v nejbližší době rozhodně nevystřídá.

A úspěch nabývá na významu už jen tím, že v téhle tabulce vystřídal Tigera Woodse, vládce všech možných statistik světového žebříčku. Když Woods dosáhl stejného kousku, bylo mu 30 let a 10 měsíců. 

"První (a možná poslední) věc, ve které jsem Tigera porazil," napsal na svůj Instagram McIlroy a příspěvek doprovodil ohromeným emotikonem.

Pokud jde o rekordy, McIlroy se pyšní jedním z dob, kdy byl ještě amatér. V šestnácti letech se totiž stal nejmladším vítězem prestižních ostrovních amatérských turnajů West of Ireland a Irish Amateur Close Championship.

Pak už se vezl na vítězné vlně ve velkém golfu profesionálů. Poprvé nakouknul do první desítky světového žebříčku ve dvaceti letech, o tři roky později se poprvé stal nejlepším hráčem světa, čímž se stal po Woodsovi druhým nejmladším hráčem, který tohoto milníku dosáhl.

Stále málo?

Po třetím místě na Alfred Dunhill Links Championship v roce 2007 se stal nejmladším hráčem, který kdy dosáhl na členskou kartu European Tour, bylo mu 18 let. A stalo se tak v rekordně rychlém čase, McIlroy si stihl uhrát kartu během pouhých dvou turnajů.

O tři roky později se stal nejmladším vítězem turnaje Quail Hollow Championship, kde také stanovil rekord v nejnižším skóre v posledních dvou kolech. Ve dvaadvaceti letech se stal nejmladším vítězem US Open od dob Bobbyho Jonese.

Toho všeho dosáhl Rory McIlroy během své, zatím stále ještě mladé, kariéry. V nejlepších golfových letech a s fantastickou aktuální formou může směle pomýšlet na další rekordy.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení