Garcia bude hrát v Saudské Arábii "zadarmo". Má to být trest?

Sergio Garcia

Saudi International bude mít v roce 2020 ve startovní listině opět Sergia Garciu. Ten přijede na konci ledna poté, co tu loni několikrát neudržel nervy a byl diskvalifikován za ničení greenů. Proto se prý dohodl s pořadateli, že se letos vzdá startovného.

Hvězdný Španěl se tak snaží napravit svou pověst, která jeho loňským řáděním dost utrpěla. Má se za to, že to byla jedna z podmínek, která Garciovi pomohla, aby nebyl před rokem od European Tour suspendován.

Loni dostal údajně jen za účast v turnaji startovné 640 000 eur (téměř 15 milionů korun) a nebyl požádán o jejich vrácení, i když byl vyloučený za to, že ve vzteku putterem poničil pět greenů.

Tentokrát souhlasil, že si za účast v turnaji zaplatit nenechá.

Britský Telegraph soudí, že je to jistá forma trestu, v rámci něhož se Garcia musí po roce opět do Saudské Arábie vrátit a "splatit co dluží".

Účast v druhém ročníku Saudi International v Royal Greens Golf and Country Clubu již opět potvrdili světová jednička Brooks Koepka a obhájce loňského vítězství Dustin Johnson.

Ti však určitě své peníze za startovné znovu dostanou, zatímco Garcia si odveze pouze tolik, kolik si uhraje na prize money.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení