Australská jednička neví, co s olympiádou: Potřebujeme ji?

Adam Scott

Adam Scott patřil před třemi lety k nejhlasitějším kritikům návratu golfu do programu Olympijských her a na jeho postoji se nic nemění ani rok před turnajem v Tokiu. I když svou účast ještě úplně nevyloučil, minimálně ji hodně zpochybnil.

Scott vynechal olympiádu v roce 2016 v Riu de Janeiru a jestli v něm bude či nebude mít Austrálie svou medailovou naději v Tokiu, je také nejisté.

Jediný Australan, který si kdy oblékl zelené sako pro vítěze Masters, si momentálně užívá kariérní renesanci. Jako světová patnáctka je v pozici australské jedničky a drží jedno ze dvou účastnických míst pro svou zemi pro Hry 2020 v Japonsku.

39letý Scott však před Emirates Australian Open v Sydney, kde bude tento týden jednou z hlavních hvězd, prohlásil, že olympiáda není jeho priorita. To asi rádi slyší Marc Leishman (č. 27 na světě), Jason Day (31) a Cameron Smith (52), kterým tak roste naděje, že reprezentovat budou oni.

Scott označil tradiční formát olympijského turnaje na 72 jamek v individuální soutěži za "neskutečné zklamání". Mnohem raději by viděl na olympiádě týmovou soutěž.

"Ještě jsem to nevyloučil, ale určitě nemám olympiádu jako svou prioritu. Uvidíme, jak se bude vyvíjet sezóna, ale stále se ptám, jestli ji vůbec potřebujeme," řekl Scott australským médiím.

"Nepochybuji o tom, že to bude úspěch, protože Japonsko pro něj udělá maximum, ale není zkrátka na nijak skvělém místě v kalendáři, pokud berete svou kariéru vážně," míní Australan, který jinak do Japonska často jezdí, protože spolupracuje s japonským výrobcem oblečení Uniqlo.

První kolo olympijského turnaje se ale hraje ani ne dva týdny po konci The Open v Royal St. George´s, i proto by Scott přivítal jiný formát. "Když před lety oznámili 72 jamkový formát olympijského turnaje, bylo to velké zklamání. Myslím, že takhle z toho nedostáváme to nejlepší," míní.

Scott by v tomto týdnu po deseti letech rád vyhrál své druhé Australian Open. A po něm už bude hlavní oporou kapitána Ernieho Else na domácím Presidents Cupu v Melbourne, kde bude nejlépe postaveným hráčem Mezinárodního týmu ve světovém žebříčku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení