Amazing, amazing! Wentworth baví, i když mu chybí hvězda H

celá fotogalerie (11) » BMW PGA Championship 2016

Procházíte kolem Dannyho Willetta v nadživotní velikosti a připadáte si, jako byste byli v jiném světě. Omyl, vy jste v jiném světě. Turnaj BMW PGA Championship vás ohromí svou velikostí. A to i v roce, kdy se potýká s neobvyklým problémem - chybí mu hvězda s velkým H.

Indicie jsou jasné. V turnajové vesničce není k hnutí pouze po poledni, kdy se sem tisíce lidí nahrnou s jediným cílem - nasytit se. Pivo teče proudem, hamburgery a pizzy mizí jak míčky v jamkách na greenech a najít místo k sezení rovná se výhře v loterii.

Stačí si ale chvilku počkat, anebo si třeba přivstat, a můžete si letos ve Wentworthu užívat netradičního luxusu. Spousty místa.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (11)

Když Rory McIlroy začátkem května oznámil, že letos na BMW PGA Championship kvůli nabitému kalendáři nedorazí, byla to pro organizátory rána, která nešla zacelit. Omluvenka Justina Rose kvůli zranění pak už byla špetkou soli do ještě nezacelené rány.

"Turnaj je to pořád skvělý, ale letos mu chybí punc výjimečnosti. Hráč absolutní světové špičky," říká mi George, letitý anglický golfový fanoušek, se kterým se potkávám u prvního odpaliště.

Nejen na něm je patrné, že náplast v podobě toho, že Danny Willett letos startuje v pozici šampiona Masters, není dostatečná. Ale na druhou stranu - díky bohu za to! "Danny je skvělý, máme ho rádi. Ale Rory je Rory," pokyvuje hlavou George.

Ovace ve stoje

Jasně, golfoví fanoušci si i tak jižně od Londýna přijdou na své.

Lee Westwood, Luke Donald, Matt Fitzpatrick, Graeme McDowell nebo ze zahraničních hvězd Miguel Angel Jimenez, Martin Kaymer či obhájce titulu Byeong Hun An.

Na každém jiném turnaji by se jednalo o obsazení, které by stačilo. Jenže tady jsme ve Wentworthu, na akci v sídle European Tour s více než 60letou tradicí. Tady prostě potřebujete hvězdu H.

Jsou ale tací, kterým to absolutně nevadí. Děti.

"Amazing, amazing. Absolutely amazing," opakuje vedle mě na hlavní tribuně malý klučina, který podle všeho dorazil na podobnou akci poprvé v životě a za odměnu. Slovíčko "úžasné" slyším během pěti minut snad stokrát. Často je to úžasné "absolutní".

Když k nám za pár desítek minut doráží na green Danny Willett, jsou už u vytržení úplně všichni.

Když následně hraje dva putty, což na posledním greenu často znamená birdie, posouvá se na skóre -10 a upevňuje si vedení v nedohraném druhém kole. Ovace po krátké pauze "zaviněné" hrou pokračují, než zmizí domácí hvězda z očí.

Vesničko má turnajová

Pro řadu fanoušků to znamená konec trávení času na tribuně a jdou se bavit do turnajové vesničky. Je právě po poledni, takže na ty nejlepší atrakce nebo na jídlo jsou několikametrové fronty, ale jim to nevadí.

Především u předlouhého puttovacího greenu fronta skutečně nekončí. A nic na tom nemění ani fakt, že za tři pokusy musí každý zaplatit 5 liber, které poputují na pomoc rakovinou zasaženým dětem a mladistvým.

"In the hole!" snaží se povzbudit míček jeden z těch, kteří se rozhodli vyzkoušet své štěstí. Marně.

Většina hráčů je neúspěšná, ale tu a tam se najde šťastlivec, který se do obří jamky na 18,5 metrů dlouhém puttovacím koberci s nejrůznějšími překážkami trefí.

A pak přichází borec v vybledlém oranžovém tričku. První míček padá do jamky. Pak druhý... A třetí! Se svou partou slaví, jako kdyby vyhrál Masters. "Jednou se to povedlo někomu v úterý, od té doby jste první," říká mu sympatická slečna, která putting obsluhuje.

Bávo kam se podíváš

Možností k vyžití je ve vesničce skutečně spousta a často jsou spojené s nějakou soutěží. Chipování na přesnost, dlouhé rány nebo pokusy o virtuální hole-in-one... Ať už se chcete ukázat, nebo pobavit, máte jak.

A to i negolfově.

Především děti a jejich tatínkové tráví dlouhé minuty u autodráhy s modely BMW i8 na dálkové ovládání. V nekončící permanenci je také nekonečná lezecká stěna nebo kouzelný stánek se zmrzlinou.

Ať už se ale podíváte kamkoliv, vsadím se, že spatříte jeden z nových modelů BMW. Je jich tu hodně. Opravdu HODNĚ, "báva" jsou všude.

Modelů je ve vesničce snad přes dvacet, další jsou k vidění po hřišti, a ještě více jich potkáváte skrze obří plachty a plakáty opravdu kdekoliv. Včetně toho, který má být in za 100 let.

Všechno je tu skutečně načančané.

Ale jakoby to všechno čekalo na tu hvězdu s velkým H.

VÍCE FOTEK ZE ZÁKULISÍ WENTWORTHU ZDE

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení