Kuchar chce opět na olympiádu, medaili nosí pořád v batohu

Matt Kuchar

Na začátku dalšího olympijského roku, který bude podruhé za 115 let také golfový, začínají hráči více řešit své šance na to, podívat se se svými holemi do Tokia. Asi nejtěžší to mají Američané, kteří mohou jet maximálně čtyři, a tak se na některá velká jména nedostane.

Před čtyřmi roky byl mezi vyvolenou čtveřicí také Matt Kuchar a byl to právě on, kdo získal pro Spojené státy jedinou golfovou medaili. Byla bronzová, když nestačil pouze na Justina Rose a Henrika Stensona.

Na stupně vítězů se v brazilském Rio de Janeiru dostal díky senzačnímu finálovému kolu za 63 ran (-8). Pokud si ale myslíte, že si bronzovou medaili vystavil doma na nějaké památeční místo, mýlíte se.

Pořád ji totiž vozí s sebou ve svém batohu!

"Kam jde můj batoh, jde i ona. Doma jsem nenašel jiné místo než v batohu," usmál se před Sony Open na novináře Kuchar a potvrdil svou pro mnohé zvláštní povahu, kvůli které je někdy terčem vtípků.

Samotnou medaili prý příliš často z batohu nevytahuje, nejčastěji na letištích během odbavení: "Vždycky vidí velkou kovovou skvrnu a musím ji vyndat. A když ji vyndávám, tak je v ponožce."

Pro personál je to většinou atrakce, někdy až sváteční okamžik. Každý den jim cestující pravou olympijskou medaili zrovna neukazují.

"Je opravdická? Za co je?" ptají se podle 41letého Američana nejčastěji. "Pak ji ukazují svým přátelům a já jim musím připomínat, že musím stihnout svůj let," dodal Kuchar.

Aby si mohl svou medailovou sbírku rozšířit a pořídit své bronzové placce sestřičku, bude muset v následujících měsících zabrat. Přesto, že je ve světovém žebříku na 24. místě, mezi Američany je v redukovaném pořadí třináctý. Do Tokia přitom odletí jen čtyři nejlepší.

Aktuálně by se jednalo o Brookse Koepku, Dustina Johnsona, Justina Thomase a Patricka Cantlayho. Smůlu by měli nejen Kuchar, ale i třeba momentálně první pod čarou Tiger Woods nebo Rickie Fowler.

"Je těžké být součástí americké týmu. Když přemýšlíte nad šancí se kvalifikovat, je to nejtěžší tým, kterého můžete být součástí," ví moc dobře Kuchar, ale nevzdává se: "Je to můj velký cíl. Budu zklamaný, když to nedokážu, ale zároveň vím, jak velká výzva to je."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení