Návrat z vojny. Noh je po dvou letech zpátky na PGA Tour

Seung-Yul Noh

Seung-Yul Noh hlásí návrat na PGA Tour. Korejec znovu započal kariéru v profesionálním golfu, kterou musel kvůli odchodu na vojnu nuceně přerušit před dvěma lety. Poprvé se fanouškům ukázal ve čtvrtek v prvním kole The American Express. A nezklamal.

K povinné vojenské službě musí v Jižní Koreji nastoupit všichni zdravotně způsobilí muži mezi dvacátým až třicátým rokem života. Od vojny jsou osvobození pouze olympijští vítězové nebo sportovci, kteří dosáhli významného úspěchu.

Noh ani do jedné kategorie nepatří, proto musel narukovat. Stejně jako v minulosti jeho krajané K. J. Choi, Sangmoon Bae nebo Si Woo Kim.

Osmadvacetiletý Korejec hrál naposledy turnaj PGA Tour v říjnu 2017 právě v Koreji na CJ Cupu, o měsíc později už se hlásil do služby.

"Prošel jsem si vším. Výcvikem v zimě i létě, výcvikem střelby i celodenními pochody," říká Noh, který si mohl službu odbýt doma v Soulu.

Že by ale dva roky v kuse nesáhl na hole? Kdepak. Každý den měl po cvičení možnost zavítat na driving range nebo do posilovny, aby byl připravený, až přijde den jeho návratu k profesionálnímu golfu.

A ještě předtím než se vydal do Spojených států poměřit síly s těmi nejlepšími, zahrál si na podzim dva turnaje Korean Tour, kde v jednom případě obsadil dělené 45. místo a ve druhém dělené šesté místo.

"Měl jsem pocit, jako bych teprve přestupoval k profíkům. Teď tu potkávám spoustu známých tváří, už se těším," neskrývá nadšení z návratu Noh.

Ten bude mít díky tzv. Medical extension k dispozici 26 startů na PGA Tour na to, aby získal alespoň 359 bodů a uhrál si členství v nejprestižnější golfové soutěži. Jeho kolega Sangmoon Bae to před dvěma lety nezvládl, Noh ale neztrácí sebedůvěru.

"Švih vypadá dobře a tělo už také začíná fungovat lépe. Na drivingu nebo ve cvičných kolech jsem švihal dobře. Vím, jak kontrolovat míč, ale dva roky jsem strávil převážně na drivingu, ne na hřišti, takže v tomhle to bude jiné," tuší Korejec.

První soutěžní kolo na PGA Tour po více než dvou letech mu vyšlo skvěle. Ve čtvrtek neztratil na The American Express ani jednu ránu a po třech birdie zapsal 69 ran (-3) a dělí 49. místo.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení