Cesta kajícníka. Garcia se chystá k Saudům napravit si pověst

Sergio Garcia

Jednou z hvězd prvního ročníku Saudi International byl loni i Sergio Garcia. Na nový turnaj European Tour však nepřijel v ideálním psychickém rozpoložení a skončilo to skandálem a vyloučením. Letos tak Španěl pojme svůj návrat jako pověstnou "cestu do Cannosy".

V roce 1077 uskutečnil římský král Jindřich IV. cestu přes Alpy, aby si na italském hradě Cannosa vyprosil u papeže Řehoře VII. milost a zrušení klatby. Od té doby se rčení "cesta do Cannosy" používá jako metafora kajícné cesty a prosby o odpuštění.

Něco podobného čeká za týden také 40letého Garciu. Určitě nebude jako král Jindřich čekat tři dny ve sněhu naboso v rouše kajícníka, než se mu dostane odpuštění, ale určitě si přeje napravit si u organizátorů svou pověst, kterou si loni pokazil nejen u nich svými výlevy vzteku.

Ty odneslo několik greenů, které Garcia v emocionálním zkratu poničil, za což byl během třetího kola diskvalifikován. Letos se tak pro začátek údajně vzdal startovného, které se loni odhadovalo zhruba na milion dolarů, a které po něm nebylo žádáno zpět.

Tento týden Garcia startuje v Abú Zabí, kde prohlásil, že je nadšený z toho, že se může revanšovat.

"Předpokládám, že víte, jak strašně se cítím za to, co se stalo minulý rok. Tehdy se očividně projevily nějaké vnější vlivy," řekl Španěl novinářům.

"Bylo by pro mě snadné se skrývat a už nikdy se tam nevrátit, ale mám rád tamní lidi, všechny, které jsem potkal včetně šejka a těch, kteří se o nás tak skvěle starali," prohlásil Garcia.

Volba vrátit se zpět prý pro něj byla snadným rozhodnutím. "Jsem nadšený, že mohu přijet znovu. Ukázat sám sebe, opravdového Sergia a úctu všem a pokusit se hrát svůj nejlepší golf. Doufám, že budu mít skvělý týden," přeje si Garcia.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení