Fowler začal v Palm Springs skvěle, jednoruký amatér trefil eso!

Rickie Fowler

Rickie Fowler sice hraje turnaje The American Express po šesti letech, delší absence na akci na něm ale v prvním letošním kole nebyla znát. Na hřišti La Quinta zahrál za 65 ran (-7) a dělí třetí místo se ztrátou jediné rány na vedoucí duo Zac Blair, Grayson Murray.

Pro Fowlera se jedná o druhý letošní start, když na havajském Turnaji šampionů PGA Tour skončil kvůli horšímu třetímu kolu dělený pátý. Nyní to má opět rozehrané směrem minimálně k TOP 10.

"Je to dobrý start. Když se podíváte na výsledky, jsou zde často nízká skóre, především s podobným počasím a kondicí těchto hřišť," řekl Fowler po kole, ve kterém zahrál osm berdíků.

Úvodní rundu strávil na osmnáctce v La Quinta Country Clubu a nemohl si ji vynachválit: "Podmínky zde v La Quintě byly perfektní. Greeny jsou zde nejlepší, jaké za celý rok můžeme potkat."

Ještě lépe než Fowler jsou na tom po prvním kole Blair a Murray. Zatímco Blair hrál stejně jako Fowler na hřišti La Quinta, Murray vstoupil do turnaje na South Course resortu PGA West. Oba za -8.

"Jsem zde od 30. prosince, pracoval jsem na své hře a myslím, že jsem nejlépe připravený hráč ze všech na tato tři hřiště," prozradil Murray, že se na turnaj připravoval opravdu důkladně.

To ale nejspíše i Blair, který prožil čistou rundu s osmi birdie. "Dnes to bylo perfektní, hřiště je opravdu ve skvělé kondici. Dobře jsem drivoval, zahrál několik dobrých puttů. Je to zde určitě lehčí, než v minulém týdnu na Havaji," připomněl větrné počasí v úvodu roku.

Průměrné kolo prožil na úvod turnaje jeho dvojnásobný šampion Phil Mickelson, který sice zahrál na hřišti La Quinta pět birdie, ale také bogey v závěru na 17 a dabláče na čtyřparové osmičce.

"Neskóroval jsem tak, jak bych chtěl nebo spíše měl, ale i tak jsem prožil dobrý den. Nebyl jsem tak dobrý, jak bych si přál, možná trochu nerozehraný, ale na první den dobré," nezastíral Lefty.

Součástí turnaje je také tradiční Pro-Am, kterého se i letos účastní Laurent Hurtubise. Ten se narodil pouze s jednou rukou, ale ani to mu nebrání hrát parádní golf. Ve čtvrtek to dokázal na PGA West’s Stadium Course, kde trefil na tříparové čtyřce hole-in-one!

I díky esu zahrál Hurtubise společně s Troyem Merrittem první kolo za 67 ran (-5), což jejich týmu stačí na dělené 74. místo. Ve vedení je tým Cathy Engelbert, který se dostal 12 ran pod par hřiště La Quinta.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení