McIlroy se rozpovídal. Nechal nahlédnout do své duše

Rory McIlroy

Když už se Rory McIlroy rozpovídá, stojí to většinou za to. Naposledy se vyhnul prázdným slovům a frázím v rozhovoru pro irský Independent, kde s upřímností sobě vlastní odpovídal na témata, na která se ho reportér Paul Kimmage ptal.

McIlroy tak odhalil několik věcí ze soukromí a vyznal se z pocitů, které v něm vyvolávaly některé momenty v jeho kariéře. Třeba jak se cítil, když prohrál v roce 2018 s Tigerem Woodsem na Tour Champioship, nebo proč vyhodil svého dlouholetého caddieho J.P Fitzgeralda.

Mnoho fanoušků má v živé paměti, jak McIlroy loni zahrál na první jamce domácího The Open v severoirském Royal Portrush quadruple bogey, které předznamenalo jeho zoufalé první kolo. To ho v konečném důsledku stálo cut na majoru, který měl být s jeho formou životním turnajem.

"Na drivingu jsem se cítil dobře. Pak jsem šel nahoru přes most na první odpaliště a udělali to jako uličku pro boxery.  Lidé vás zdraví, sejdete po schodech tunelem a nejednou to přijde a vy žasnete. Bylo to poprvé, co jsem si říkal: ´Páni, to je fakt síla,"´ povídal Rory.

"A já se na tohle nepřipravil. Připravil jsem se na golf a na hřiště, ale ne na tenhle pocit. Ani nevím, jestli se na něj dalo připravit," popsal, kterého ovace domácích fanoušků po příchodu na první odpaliště uzemnily.

Po tíhou okamžiku pak i probíhaly přípravy na první ránu. "Řekl jsem Harrymu (kedíkovi): ´Čtyřka železo?´ S dvojkou jsem se týden předtím ve Skotsku necítil dobře, ale čtyřka nebyla tou správnou holí. Řekl: ´S dvojkou se vyhneš bunkeru. Vezmi dvojku.´ ´OK,´ řekl jsem."

A výsledek znáte.

Rory McIlroy v Royal Portrush (Foto: GettyImages)

Povídal také o své soutěživosti, která místo aby s věkem klesala, tak roste. "Myslím, že když mě uvedete do prostředí, kde mám být soutěživý, tak chci být nejlepší. A postupem času jsem čím dál víc soutěživější. Mělo by to být jinak, s věkem bych se měl zklidnit, ale z nějakého důvodu to tak není," povídal McIlroy.

"Ale nemůžu takový být pořád, protože to neodpovídá tomu, kdo skutečně jsem mimo hřiště. Ale mám dobré prostředí, kde si můžu svou soutěživost vybít, a to je golf. A jsem hrdý na to, že patřím mezi nejlepší hráče na světě," pravil Rory.

"Myslím, že jsem vždycky odděloval, kým jsem na hřišti a kým se snažím být mimo něj. Pokud bych byl stejně soutěživý i mimo hřiště, zabíralo by to moc duševní energie a já bych byl v podstatě narcista. Jen bych celou dobu myslel na sebe," nechal McIlroy nahlédnout do své duše.

V obsáhlém rozhovoru také popsal, jaký měl vztah se svým kedíkem J. P. Fitzgeraldem předtím, než dospěl k závěru, že je nutné vzájemnou spolupráci ukončit.

Mluvil i o tom, jak mu bylo, když se musel předloni ve finále play off FedEx Cupu sklonit před Tigerem Woodsem. Nebo o tom, jaký má vztah se svou manželkou Ericou a proč se skvěle doplňují.

Celý rozhovor si můžete v originále přečíst zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení