Kritika mého posilování je nefér, štve McIlroye

Rory McIlroy

Patří mezi golfisty s nejatletičtější postavou. A někdy za to dokonce musí čelit kritice. Rory McIlroy tráví v posilovně spoustu času a na jeho postavě je to znát. Sám přitom nechápe, kde se bere důvod kritizovat ho právě za tento aspekt tréninku.

Někteří mu vyčítají, že si vlastně huntuje tělo. Jiní říkají, že až příliš svalů vadí jeho hře. Fakta jsou ale fakta. McIlroy má na kontě už 4 major tituly a poslední velké vítězství přidal v pondělí na Deutsche Bank Championship.

Díky němu se posunul v pořadí FedEx Cupu na čtvrtou příčku a ve světovém žebříčku dokonce na třetí. Především ale ukončil půst na PGA Tour, který trval od loňského května.

A mohl se tak pustit do kritiky svých kritiků.

"Nevím, jestli je jakákoliv kritika nefér. Když ale lidé vynášejí soudy a kritizují bez toho, aniž by toho věděli více o tom, co kritizují, jako v mém případě vše spojené s posilovnou, tak to mě skutečně vytáčí," prohlásil McIlroy.

Tomu kritizování jeho času stráveného v posilovně hlava nebere: "Důvod, proč hraji na tak vysoké úrovni a snad na ní budu hrát i dalších deset patnáct let, je ten, že dřu v posilovně. Kdybych do ní nechodil, dnes bych tady neseděl."

"Je to velká část toho, jaký jsem a důležitá složka mých úspěchů. Proto budu tuto kritiku vždy cítit jako nefér," dodal během tiskové konference po svém triumfu v TPC Boston.

S jinou kritikou podle vlastních slov problém nemá: "Co se týče mé hry, všichni, kteří zde sedí, o golfu něco vědí. Takže vědí, o čem mluví. Proto kritiku ohledně mé hry budu vždycky brát."

"Vím, na čem mám pracovat a někdy lidé samozřejmě ukáží na zřejmé věci. To je v pohodě. Proto musím říci, že nejvíce nefér kritika, jaké se mi kdy dostalo, je ta ohledně toho, co dělám v posilovně," uzavřel McIlroy.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení