Matuš se loučil kolem pod par, na cut to v JAR nestačilo

Stanislav Matuš

Nepovedené první kolo stálo Stanislava Matuše v Kapském Městě cut. Na RAM Cape Town Open v rámci Challenge Tour sice zahrál v pátek za 71 ran (-1), ale s celkovým skóre +3 zaostal čtyři rány za hranicí cutu.

Druhý turnaj letošní sezony Challenge Tour se opět hraje v Jižní Africe a především v prvním kole ho ovlivnil velmi silný vítr dosahující rychlosti 50 kilometrů v hodině. A Matuš se s tím úplně nesrovnal.

V divokém kole sice ve čtvrtek zaznamenal eagle a čtyři birdie, ale také šest bogey a dva dabláče. Bylo z toho skóre 76 ran (+4) a těžká pozice před druhým kolem, ve kterém už nestihl turnaj zachránit.

Úvod druhé rundy přitom přinesl naději, když byl Matuš po pěti jamkách dvě pod. zahrál totiž tři birdie (2, 4, 5) a jedinou ránu ztratil na trojce.

Ve zbytku kola si ale potřeboval ještě o tři rány polepšit, což se mu už nepodařilo. V závěru navíc ztratil na patnáctce ještě jednu ránu, a do klubovny tak přinesl pouze výsledek jednasedmdesát.

Celkové skóre +3 znamená dělené 117 místo a Matuš na turnaji tedy opět předčasně skončí už po dvou kolech. Další šanci dostane v příštím týdnu na Dimension Data Pro-Am.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení