Spilkové úvod v Austrálii nevyšel, Nelly Kordové se naopak dařilo

Klára Spilková

Zatímco do úvodních dvou turnajů nové sezony LPGA vstoupila Klára Spilková skvěle, do třetice jí to nevyšlo. Na ISPS Handa Women's Australian Open ve čtvrtek ani jednou nezaskórovala a kvůli šesti bogey je na chvostu leaderboardu.

Do sezony vstoupila nejlepší česká golfistka svým prvním TOP 10 na LPGA, když skončila na Floridě dělená druhá. V minulém týdnu pak byla na ISPS Handa VIC Open po prvním kole dělená šestá, ale neprošla druhým cutem po třetím kole. Nyní jí hrozí, že dohraje už po kole druhém.

Na hranici cutu totiž ztrácí po nepovedeném prvním kole v Royal Adelaide Golf Clubu sedm ran. V druhém kole by tak musela zahrát své nejlepší kolo na okruhu v kariéře, aby si zahrála i o víkendu.

Špatným znamením bylo bogey hned na první jamce, opravdová herní krize se ale dostavila až v polovině kola. Spiková zahrála čtyři bogey během pěti jamek (6, 8, 9, 10) a byla v problémech.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We are ready  @womensausopen @isps_handa

Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

Z těch se už do konce kola nedostala, navíc ještě ztratila jedna ránu na třináctce. Do klubovny tak přinesla skóre 79 ran (+6), což stačí až na dělenou 136. pozici. Hůře zahrálo jen šest hráček.

Zdařilý vstup do turnaje naopak prožila obhájkyně titulu Nelly Korda. Ta se dostala čtyři rány pod par, usadila se v elitní desítce a na první místo Angličanky Jodi Ewart Shadoff ztrácí jen tři rány.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení