První Woodsův turnaj? Bude tam trochu cirkus, tvrdí McIlroy

Tiger Woods a Rory McIlroy

Návrat Tigera Woodse nezpůsobil poprask jen mezi golfovými fanoušky. Nadšení projevili i samotní hráči. Ačkoli tomu někteří na první chvíli nechtěli věřit.

Když se mezi golfisty začalo proslýchat, že se Woods vrátí na scénu, považovali to někteří za neuvěřitelné.

“Vážně?” divil se třeba Justin Thomas. “To je úžasné. Jsem tak nažhavený,” jásal americký hráč.

“Je to Skvělá zpráva. Už se na setkání s ním těším a hlavně na to, že ho opět uvidím hrát. Myslím, že udělal dobře, když nic neuspěchal. Každý je teď plný očekávání, aby ho opět viděl v akci,” rozplýval se zase Australan Jason Day.

Nadšený z návratu Woodse byl také Rory McIlroy. Podle severoirského hráče přinese Tiger auru a atmosféru, jako nikdo jiný na greeny přinést nedokáže. Přesto je rád, že se jeho obnovené premiéry nezúčastní.

Woods plánuje návrat na 13. října, kdy se hraje úvodní turnaj nové sezony PGA Tour Safeway Open.

“Bude tam trochu cirkus,” věští McIlroy.

Jiní ale vidí ve Woodsově návratu přeci jen jistá rizika. Podle bývalého golfisty Brandela Chambleeho hazarduje někdejší světová jednička se zdravím a je možné, že si zranění obnoví.

“Pokud se vrátí a bude pokračovat ve stejném stylu švihu, jaký předváděl, když hrál naposledy, tak myslím, že zranění riskuje,” soudí Chamblee. Zároveň ale dodává, že pokud Woods návrat zvládne, půjde o jednu z nejzázračnějších změn, jaké golf viděl.

V úspěšný návrat legendárního golfisty a vítěze 14 turnajů kategorie major naopak věří Johnny Miller.

Dvojnásobný šampion podniků velké čtyřky tvrdí, že Tiger může ve své “druhé kariéře” přidal ještě dalších šest až osm titulů.

“Pokud se vrátí a bude hrát, nemůžete ho odepisovat. Talent vždy vyleze na povrch, když dostane šanci,” řekl Miller.

Jak to nakonec bude, může napovědět i série Woodsových plánovaných podzimních startů. Kromě zmíněného Safeway Open se chce představit ještě na Turkish Airlines Open a jeho turnaji Hero World Challenge.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení